İyice yaklaştığımız 24 Haziran2018 seçimlerinde sonucun ne olacağını üç aşağı beş yukarı bu ülkede yaşayan veya Türkiye’yi takip eden başka ülkelerdeki insanların da çok iyi bildiği tartışılmaz bir gerçektir.

Hepimiz biliyoruz ki, seçimin galibi Cumhur ittifakı ve onun adayı Sayın R.Tayyip Erdoğan olacaktır.

Bunun nedenleri üzerinde biraz düşünür kafa yorarsak, iki bakış açısı gündeme gelecektir. Birincisi, muhalefetin bakış açısı olan ve çok alışık olduğumuz iddialar “seçimler adil yapılmadı, şartlar eşit değildi, Cumhur ittifaki devlet imkanlarını kullandı” gibi geçmişte de çok duyduğumuz malübiyet klasikleri olacaktır.

İkincisi ise asıl üzerinde durulması gereken muhalefetin yani Millet ittifakı adı altında ortaya çıkan kesimin neden Türk halkı tarafından bir türlü kabul edilmediği gerçeğidir.

Bu gerçeği öncelikle şu şekilde ele almalıyız, CHP bu ülkede neden sevilmiyor? Bu sorunun cevabını bulmak gerekir.

Bana göre CHP nin bu ülkede tepki oyları dışında oy alamamasının en önemli nedeni, insan hakları ve özgürlüklere karşı olan düşmanlığıdır.

Meydanlarda CHP sözcülerini dinlerseniz, hiç durmadan insan haklarından ve özgürlüklerden söz ederler. Ama bu millet çok iyi bilir ki, onların sözünü ettikleri insan hakları ve özgürlükleri, kendi hegemonyalarının devam etmesini sağlayan şartların uygulanmasının adıdır.

Bu ülkede sol, hiç bir zaman kendi yandaşları dışındakilerin hak ve menfaatlerini ciddiye almamıştır ve onlara önem vermemiştir. Hatta kendileri gibi düşünmeyenleri gerici yobaz ve bağnaz yaftaları ile aşağılamışlardır.

Bir kaç örnek verelim, Merve Kavakçı baş örtüsü yüzünden TBMM lisinden neden kovulmuştur? Kim ve kimler kovmuştur? Kovanlara kimler alkış tutmuştur. O günü hatırlayanlar bunları çok iyi bilir. Gençlere de o günkü gazeteleri araştırıp bakmalarını öneriyorum.

Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı seçtirmemek için 367 kararını hangi yargı ve neden icat etmiştir? CHP solunun adil yargısı bunu yapmadı mı?

Bir de çok önem vereceğimiz başka bir konu var, hani şu kamu alanlarına girmeleri yasaklanan ve bu nedenle cahil bırakılan genç kızlarımızı hatırlayalım. Eğitim ve öğrenim hakları ellerinden zorla alınan bu yavrularımızın göz yaşlarını evet göz yaşlarını hatırlayalım diyorum. Üniversite kapılarından geri çevrilen veya okullarından atılan binlerce gencimiz.

Bu gençlerimizin istikballeri ellerinden alındı. Bunların vebalı kimin olacaktır?

Bu ülkede herkes gibi vergisini veren ve ülkenin güvenliğine askerlik yaparak katkı veren insanlar arasında ayrım yapacaksınız, onları devlet dairelerine sokmayacaksınız , velhasili yapmadığınız pislik kalmayacak sonra da kalkacaksınız adaletten insan haklarından eşitlikten söz edeceksiniz.

Bu milleti manyak mı sanıyorsunuz?

İçki sofralarında karı kız oynatarak millete çektirdiğiniz yetmedi mi? Siyasal iktidarlar hep sizin askeri sevil bürokrasinizin kontrölünde olmadı mı? Başbakan olup da korkusundan omuzunu işaret eden M.Yılmaz vardı bilmem hatırlayanlar var mı? Ne demek istiyordu dersiniz?

Bakın ey CHP ve yandaşları, sizler geçmişte bu yaptıklarınızdan ötürü milletin huzuruna çıkıp bir özür dileyin. Sonra partinizin adını değiştirin zira o parti milletin hafızasına çok kötü anılarla kaydedildi. Daha sonra da insan hak ve özgürlüklerini yürekten benimsemiş adaylar bulun, bulduğunuz adaylar milletimize güven verecek eylem ve söylemler sergilesin sonra da geliriz ekonomik konulara belki.

Belki diyorum, zira o kunularda da sol partilerin görüşleri çoktan dünyada devrini tamamlamıştır.

İnsan hakları düşmanı bir parti, ekonomik alanda bana ne vadederse etsin bu vaatlerinin gerçekleşeceğini bilsem dahi asla oyumu alamaz.

Bilmem anlatabildim mi?
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1