EMİROĞLU
ÇAPKINOĞLU
GÖLGE ADAM
GÖLGE ADAM

ALIN ARTIK ŞU BAŞKANI

Ne zamanki gündeme geldi çarşı pazar gezer oldu. 8 yıldır sıkmadığı elleri sıkar, öpmediği yanakları öper oldu. Kimden mi bahsediyoruz? Tabi ki Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’ndan.

4 Kasım 2017 Saat: 00:48
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 229 kez okunmuştur

AK Parti’de yapılan tadilattan gecikmiş olsa da nasibini alacağı gündeme gelen olayların başkanı Gümrükçüoğlu’nu bir anda çıkmaz olduğu odasının dışında görmeye başlamak pekte şaşırtıcı olmadı. Hiç görünmediği sokaklarda bir anda görünmeye başlamasına hiç şaşırmadık. Korku insana her şeyi yaptırır derler ya, başkan da öyle olsa gerek ismi gönderilecek belediye başkanları arasına girince hiç çıkmadığı sokakların müdavimi oluverdi. Başta mahalle teşkilatları olmak üzere esnaf, sokaktaki insanları, personelini ziyaret etmeye başlayan Gümrükçüoğlu’nu karşısında gören insanlar kimliğini yanındaki kişilerin aracılığıyla öğrenir olmasını da yadırgamamak lazım. Çünkü ismi kadar büyük olmayan şehrimizde bu güne kadar başkanını görmeyen, tanımayan hiç kimse olmazdı. İlk defa Gümrükçüoğlu ile yaşanılan durum haline gelmişti. Buda bir ilkti ama karşımızdaki insan Gümrükçüoğlu olunca çok görememek lazım.

Şehirden kopuk yaşamının yanı sıra adı daha çok kirli icraatları ile anılan Başkan Gümrükçüoğlu görevden alınacak haberi Trabzon’u sevince boğdu. Akrabalarının bile oy vermediği hatta kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgilere göre sağlık bakanlığındaki görevinden ayrılıp Trabzon Belediye Başkan Adayı gösterilmesinin ardından kurtulduk diye pasta kesen eski personellerinin yanı sıra belediye koridorlarında da görevden alındığı taktirde birbirlerine yemek sözü veren personellerin olduğu konuşuluyor.

Görevde bulunduğu 8 yılda ne STK’lar, ne muhtarlar ne de vatandaşlarla diyaloğu bulunmayan sadece unvanı ile tanınan Başkan Gümrükçüoğlu için bir ara belediye koridorlarında elinde büyük ve belirgin harflerle ‘BEN X MAHALLESİNİN MUHTARIYIM. 3 YILDIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ İLE GÖRÜŞMEYE ÇALIŞIYORUM FAKAT HALA GÖRÜŞEMEDİM’ yazılı sitem dolu pankartla gelen muhtarı da görmek nasip olmuştu.

Şimdi Trabzonlu görevden alınması beklenilen Başkan Gümrükçüoğlu için gün sayımına başlamış bile. Bir an evvel alınması onlar için mutluluğun reçetesi olacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Manşet 61 Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

TRABZON’ A İKİNCİ DEVLET VE VAKIF ÜNİVERSİTE NEDEN KURULMUYOR!1 Kasım 2017 Saat: 22:55
İlimiz Trabzon, Doğu Karadeniz’in başkenti, kara, hava ve deniz ulaşım kesişme noksanında bulunduğu, gerek doğası ve tarihten gelen misyonu gereği, imparatorluklara başkent olmuş, çeşitli uygarlıkların merkezi konumunda, ekonomik, sosya
Tüm Yazıları