Gündem

BASIN DEMOKRASİNİN TEMEL UNSURLARINDAN BİRİDİR

MİLLETVEKİLİ KÖSEOĞLU, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

10 Ocak 2018 Saat: 23:34
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 25 kez okunmuştur

BASIN DEMOKRASİNİN TEMEL UNSURLARINDAN BİRİDİR
BASIN DEMOKRASİNİN TEMEL UNSURLARINDAN BİRİDİR
AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu,  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Basının ‘Demokrasinin temel unsurlarından biri’ olduğunu kaydeden Köseoğlu, basının etkin bir denetim görevini de yerine getirdiğini kaydetti.
Demokrasinin herkesin bilgiye ulaşabildiği ve düşüncesini açıklayabildiği ortamlarda olgunlaştığını ifade eden Milletvekili Köseoğlu, gazetecilik mesleğinin fedakarlık isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslek olduğunu belirtti.
Milletvekili Köseoğlu, şunları söyledi: "Demokratik ülkelerde halkın gündemini meşgul eden sorunlar, özgürce tartışılarak çözüme kavuşturulur. Basın özgürlüğü ve ifade hürriyetinin korunup geliştirilmesi, demokratik toplum düzeninin en önemli gereklerinden biridir. Halkımızın doğru ve tarafsız haber almasını sağlamak için özveri ile çalışan basın mensuplarımız sayesinde, Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan bu güne kadar önemli gelişmeler sağlamıştır. Demokrasinin yerleşmesinde basın kuruluşlarının önemli katkıları vardır. Bir milleti aydınlatma ve uyarmada, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermede, özet olarak bir milletin hedefi mutluluk olan müşterek istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir. Gazetecilerin, halkımızı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emek kutsaldır. Onların bu görevleri yerine getirirken yaptıkları çalışmalara yardımcı olmak da hepimizin görevidir. Fedakarca çalışarak halkımızı aydınlatan değerli gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. Tüm basınımıza ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışından taviz vermeksizin yerine getirdikleri bu önemli kamu hizmeti için teşekkür eder, basınımızın temel taşı olan fikir işçisi gazeteci arkadaşlarımıza, başarılar diliyorum."
Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Milletvekili Köseoğlu, mesajında görevini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle andı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Trabzon Haber Trabzonspor Haber | Manşet 61 Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız