Gündem

‘Gönül Adımları’ bu kez Trabzon’da

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Trabzon’u Dinliyoruz’

10 Ocak 2018 Saat: 23:07
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 28 kez okunmuştur

‘Gönül Adımları’ bu kez Trabzon’da
‘Gönül Adımları’ bu kez Trabzon’da
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Trabzon’u Dinliyoruz’ Programı kapsamında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ın 12 Ocak 2018 Cuma günü Trabzon’da düzenlenecek toplantıya katılacağını açıkladı. 
AK Parti’nin İktidara gelişinden bu yana, gerçekleştirilen dönüşüm ve yeniliklerle Türkiye ‘de sosyal devlet anlayışı ilk kez AK Parti döneminde inşa edildiğini ifade eden Revi “2002 öncesi Türkiye’sinde sosyal devlet ilkesi Anayasa’da sadece bir ibare olarak kalmış, uygulanabilirliği oldukça düşük seyretmiştir. Milletin yönetime el koymasıyla eğitimden sağlığa; aileden engelliye, toplumun her kesimini kucaklayan AK Parti, ‘Halka Hizmet Hakk’a Hizmettir.’ düsturu ile milletimize hizmet anlayışını hayata geçirmiştir. Aradan geçen 16 yıllık kutlu yürüyüşün devamında Partimizin ülkemize ve milletimize kazanımları katlanarak devam etmiştir.”dedi. 
Sosyal devlet olma yolunda çok önemli projeler gerçekleştirdiklerini belirten Revi şunları söyledi: “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak, Türkiye’nin her yerinde sosyal politikalar alanındaki çalışmaları ve yereldeki etkinliğini milletimizden dinlemek adına ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’ projesini başlatarak kutlu yürüyüşümüzü devam ettiriyoruz. Söz konusu projemizle daha güçlü sosyal politikaların uygulanması, illerimizin gelişimi ve kalkınmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Bu çerçevede vatandaşlarımızla bir araya gelerek kazanımlarımızı değerlendirmek, uygulamaları yerinde görmek, mevcut durumun tespitini milletimizle istişare etmek öncelikli konularımız arasındadır.”
Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’nın 12. durağının Trabzon olacağını söyleyen Revi “12 Ocak Cuma günü şehrimizin kanaat önderleri, akademisyenleri, STK Temsilcileri ve çeşitli heyetlerle ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Trabzon’u Dinliyoruz’ denilerek; vatandaşlarımızın sorun, talep, görüş ve önerilerini birebir kendilerinden dinlenecek, çalışmaların bilimsel analiz ve raporlamalarını yaparak şehrimizi kalkındırmanın yolu bizzat Trabzon’da aranacaktır. Çalıştay şeklinde yapılacak ve bir gün sürecek program sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki bölümden oluşacaktır. İlk bölümde farklı konuların istişare edildiği yuvarlak masalarda ‘Trabzon’ konuşulacaktır. Tartışma sonrasında her masanın moderatörleri elde edilen bulgularla kısa bir sunum gerçekleştirecek, sunumların ardından bilimsel veriler toplanacaktır. Programın ikinci bölümünde ise Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Öznur Çalık’ın başkanlığında ilimizde çeşitli ziyaretler gerçekleştirilecektir.”şeklinde konuştu. 
AK Parti olarak ulaşılmadık vatandaş bırakmayacaklarını ifade eden Revi “Türkiye’nin 81 ilinde yapılması düşünülen ‘Gönül Adımları’ projesi ile her bir vatandaşımızla gönül köprülerini kurmayı ve onların kalplerine dokunmayı şiar edinen Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak 12 Ocak’ta Trabzon halkı ile kucaklaşmayı ümit ediyor, projemizin şehrimize ve bölge halkına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Trabzon Haber Trabzonspor Haber | Manşet 61 Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız