Gündem

İpek Yolunda ticaretin kalbi Trabzon Limanı halka arz ediliyor

Trabzon Liman İşletmeciliği AŞ Genel Müdürü Muzaffer Ermiş, Trabzon Limanı’nın halka arzıyla ilgili Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyelerine bilgi verdi.

11 Ocak 2018 Saat: 23:47
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 25 kez okunmuştur

İpek Yolunda ticaretin kalbi Trabzon Limanı halka arz ediliyor
İpek Yolunda ticaretin kalbi Trabzon Limanı halka arz ediliyor
Trabzon Liman İşletmeciliği AŞ Genel Müdürü Muzaffer Ermiş, Trabzon Limanı’nın halka arzıyla ilgili Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyelerine bilgi verdi. Ermiş, limanın halka arzının özellikle küçük iştirakçilere fayda sağlayacağı inancında olduğunu belirterek, Nisan 2018’de temettü dağıtacaklarını söyledi. Modern İpek Yolu üzerinde Asya ve Avrupa kıtaları arasında lojistik hizmet veren Trabzon Limanının halka arzında büyük ilgiyle karşılaştıklarını vurguladı.
Deniz Yatırım Menkul Kıymetler aracılığıyla halka arz edilecek olan ve işletme hakkı 2033 yılının sonuna kadar Albayrak Grubu’nda bulunan Trabzon Limanı ile ilgili talep toplama işleminin Ocak ayının ortalarında yapılmasının beklendiği belirtildi. Trabzon Liman İşletmeciliği AŞ Genel Müdürü Muzaffer Ermiş, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyelerine, limanın halka arzıyla ilgili bir sunum yaptı. Ermiş, “İlk kez bir liman borsaya çıkıyor. Ayrıca Trabzon’un, Trabzonspor’dan sonra borsaya açılan ikinci şirketi olmanın gururunu da yaşıyoruz. Limanın halka arzının özellikle küçük iştirakçilere fayda sağlayacağı inancındayım. Hisse alanlara bonuslarımız var. Nisan ayında temettü dağıtacağız” dedi. Ermiş, ayrıca limanın işleyişi, teknik özellikleri ve cirosu hakkında da bilgi verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Trabzon Haber Trabzonspor Haber | Manşet 61 Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız