EMİROĞLU
ÇAPKINOĞLU

Yerel

Kalecik Kalesi Projesi Marka Olacak

Trabzon’un Araklı ilçesi Kalecik mahallesinde yapımına devam edilen Kalecik Kalesi Projesi üzerine toplantı gerçekleştirildi.

4 Ekim 2017 Saat: 20:21
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 133 kez okunmuştur

Kalecik Kalesi Projesi Marka Olacak
Kalecik Kalesi Projesi Marka Olacak
Toplantıya Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, belediye encümenlerinden Mustafa Akgün, Selahattin Karabela, İmar ve Şehircilik Müdürü Zihni Hancı, Destek Hizmetleri Müdürü Dursun Çebi, Mali Hizmetler Müdürü Resul Kanlı ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Küçükdurmuş katıldı.
Tarihi kalıntılara sahip olan Kalecik mahallesi özellikle eşsiz koyları ve doğasıyla önemli bir konuma sahiptir. Kalecik Kalesi restore edilerek yanında bulunan geniş alana DOKA işbirliği ile proje gerçekleştiriliyor. Yapımına devam edilen proje üzerine yapılan toplantıda özellikle vatandaş odaklı hizmete önem verilmesi gündem maddesi oldu. Kalecik Kalesi Projesi konumunun denize yakın olması, tarihi kalıntıların bulunması ve eşsiz koylarıyla oldukça ses getirecek.
Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ‘’ Yapımına devam edilen proje turizme katkı sağlamak amacıyla kullanılacak. Konumu itibariyle ziyaretçi akımına uğrayacak olan projenin her ihtiyacını planlıyoruz. Kalecik mahallemiz tarihi kalıntıları, eşsiz koyları ve doğasıyla son derece nezih yerlerimizden bir tanesidir. Ayrıca bu bölgede denizin temiz oluşu da özellikle yaz aylarında etkileşimi arttırmaktadır. Turizm alanında Araklı'ya katkı sağlayacak olan Kalecik Kalesi Projesini kazandırdık. İlçemize hayırlı olsun.’’ ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Manşet 61 Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız