EMİROĞLU
ÇAPKINOĞLU

Güncel

Muhtarlar Rusları ziyeret etti

Trabzon Muhtarlar federasyonu başkanı Bekir Aktürk ve yönetim kurulu üyeleri Rusya Trabzon Başkonsolosu Dmitry Talanov’a taziye ziyaretinde bulundu.

11 Ocak 2017 Saat: 22:09
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 455 kez okunmuştur

Muhtarlar Rusları ziyeret etti
Muhtarlar Rusları ziyeret etti

Trabzon Muhtarlar federasyonu  başkanı  Bekir Aktürk ve  yönetim kurulu üyeleri, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi dolayısıyla Rusya Trabzon BaşkonsolosuDmitry Talanov’a taziye ziyaretinde bulundu.

Taziye ziyaretine Trabzon Muhtarlar federasyonu başkanı Bekir Aktürk ,genel sekretere Turgut Alemdar ve  yönetim kurulu üyeleri  muhtarlar katılsı. Rus Büyükelçi için konsoloslukta oluşturulan taziye defterini imzalayan Federasyon başkanı Bekir Aktürk , konsolos nezdinde tüm Rushalkına başsağlığı dileklerini iletti.

Rusya Büyükelçisinin öldürülmesini şiddetle kınadıklarını ifade eden Aktürk  “Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmesi Trabzon halkını ve tüm Türkiye’yiüzüntüye boğmuştur. Türk-Rus kardeşliğine büyük katkı sağlayan Büyükelçiyi saygıyla anıyoruz.Biz  federasyonu  temsilen Trabzon da  692  muhtarımızın ve  Türkiyede  görev yapan  50 249 muhtarımızın  taziye dileklerinide  sizlere  iletiyoruz

Bu alçak terörist saldırıyı lanetliyor, Trabzon  Muhtarları ve Türkiye halkı olarak Rusya halkının ve devletinin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Rusya Başkonsolosu Talanov ise taziye ziyaretinden dolayı Trabzon Muhtarlar federasyonu başkanı  Bekir  Aktürk  ve beraberindekilere teşekkür ederek, bu saldırılar iki ülkenin dostluğunu etkilemeyeceğini söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Manşet 61 Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız