Eğitim

Öğretmenler, Müdür Şükür Köse’yi Duygulandırdılar

Okul ziyaretlerini sürdüren Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Aydınlıkevler İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinin kendi aralarında fon oluşturara

10 Ocak 2018 Saat: 23:31
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 57 kez okunmuştur

Öğretmenler, Müdür Şükür Köse’yi Duygulandırdılar
Öğretmenler, Müdür Şükür Köse’yi Duygulandırdılar

Başta mülteci çocuklar olmak üzere kimsesiz, yoksul ve yetim çocuklara yardım yapmaları karşısında duygulu anlar yaşadı
Okul ziyaretlerini sürdüren Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Aydınlıkevler İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinin kendi aralarında fon oluşturarak başta mülteci çocuklar olmak üzere kimsesiz, yoksul ve yetim çocuklara yardım yapmaları karşısında duygulu anlar yaşadı.

Beraberinde Şube Müdürleri Recep Aydınçakır, Emrah Koşar ile birlikte Aydınlık İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret eden Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, öğretmenlerin örnek davranışı karşısında duygulu anlar yaşadı. Başta göçmen ve mülteci çocuklar olmak üzere kimsesiz, yoksul ve yetim çocuklara yardım yapmak amacıyla kendi aralarında fon oluşturan Aydınlıkevler İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinin bu davranışının tüm ıokullara örnek olmasını isteyen Müdür Şükür Köse: "Ülkemize gelmek onların tercihi değil, kaderleriydi, bu süreçte onları destekleyerek adapte olmaları sağlamak bizim görevimizdir. Toplumun her kesimine örnek olması gereken bu projede emeği geçen tüm idareci ve öğretmenleri kutluyorum."dedi.
TÜRKİYE MAZLUMLARIN ÜLKESİDİR
Türkiye, kimsesizlerin ülkesidir diyen Müdür Şükür Köse, “Türkiye ve Türk milleti kimsesizlerin kimsesidir. Bir çok katlimanlardan kaçan mazlumların sığınacağı tek liman Türkiye’dir Bizim asilve büyük millet oluşumuz bu özelliğimizdendir. Yeryüzünde böyle büyük bir millet yoktur.”dedi. Okuldaki mülteci ve göçmen çocuklarla ilgili bilgi alan Müdür Şükür Köse, “Onları öyle yetiştirelim ki yarın ülkelerine gittikleri zaman bayrağımızı kendi bayrakları gibi sevsinler. Bizi kendi milletleri gibi sevsinler. Bu büyük bir millet olmanın özelliğidir. Bu bizim tarihden gelen ve ecdadımıza karşı olan sorumluluğumuzdur.”dedi. Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin mutlaka kendilerine bildirmelerini isteyen Müdür Şükür Köse, “Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu Bey de bu konuda oldukça hassastır. Muhtaç olan çocuklarımızı bize mutlaka bildirin.”dedi. Müdür Köse, konuşmasının son bölümünde hep birlikte el ele vererek daha güçlü bir eğitim ve daha güçlü bir Türkey için daha çok çalışmalıyız temennisinde bulundu.
Okul bahçesinde mülteci öğrencilerle bir süre sohbet eden Müdür Şükür Köse, öğrencilerin “Biz sizi çok seviyoruz. Bize çok iyi davranıyorsunuz. Sizi hiç binr zaman unutmayacağız” sözleri karşısında yine duygulu anlar yaşadı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Trabzon Haber Trabzonspor Haber | Manşet 61 Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız