M.SADULLAH SAĞLAM
M.SADULLAH SAĞLAM

BATI DEMOKRASİLERİNİN İPLİĞİ PAZARA ÇIKMIŞTIR.

Yıllardır, batı demokrasileri diyerek Türkiye'de örnek gösterilmeye çalışan, batılı ülkelerin insan hak ve özgürlükleri konusundaki tutum ve davranışları bütün yönleri ile tüm halkımız ve tüm dünyanın ezilen ve sömürülen

26 Aralık 2017 Saat: 00:58
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 106 kez okunmuştur

Batı ülkeleri, gerçek anlamda dünyanın en ilkel toplumlarıdırlar. Teknolojideki başarıları onların medeni milletler olduğunun kanıtı değildir ve olamaz.
İnsana değer vermeyen, kendinden olmayanı adam yerine koymayan, fakat değer vermediği insanlardan sırası gelince hak adalet bekleyen çarpık mantıklı ırkçı toplumlardır batılılar.
Bunları neye dayanarak söylüyorum.
15 Temmuz saldırıları sırasında Türkiye'ye karşı takındıkları tavırlar, yıllardır ülkemizi bölmeye çalışan teröristlere verdikleri destek, kendi ülkelerindeki yabancılara reva gördükleri adalet, son ABD nin Kudüs kararı , bize uyguladıkları vize kararı, köpeklere arattırılan vatandaşlarımıza yapılan bu muameleler hangi haklı gerekçelere dayandırılabilir.
Batı ülkelerinin bütün bu nedenlere ilave edilebilecek sayısız uygulamaları onların örnek birer demokratik ülke olmadıklarının kanıtı değilse başka ne olabilir.
Bütün ortadoğu ülkelerini karıştıran ve oralarda katliamlar yapan gene bu batılı ülkeler değil midir. ABD nin Rusya'nın İngiltere'nin Almanya'nın Ortadoğuda ne işi var?
Dikkat edelim bunları kimse sormuyor, sanki oralarda toprakları varmış, egemenlik hakları varmış gibi burunlarını sokmadıkları hiçbir iş kalmamıştır.
Türkiye'deki yargılama sistemini eleştiriyorlar, peki kendilerinin yabancılara uyguladıkları yargılama adil mi? Kendi toprakları dışındaki ülkelere doğrudan yaptıkları müdaheleler gönderdikleri salahlar neyin nesi acaba!
Demem o ki, Türkiye elbette ki sütten çıkmış ak kaşıktır demiyorum. Lakin, bizi eleştirenlerin sabıkaları bizi ona yüze katlar. Bunun da asla unutulmaması gerekir.
Ben iddia ediyor ve diyorum ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti batılı devletlerden daha medeni ve daha demokratiktir. İnsan haklarına daha saygılıdır. 26.12.2017
M.Sadullah SAĞLAM

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Trabzon Haber Trabzonspor Haber | Manşet 61 Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

ABD VE TÜM BATILI DOSTLARIMIZIN DÜŞMANCA TAVIRLARI İYİCE ANLAŞILDI5 Aralık 2017 Saat: 09:34
Türkiye son on beş yılda devlet olma yolunda çok büyük adımlar atmıştır.
MHP'NİN DOĞURDUĞU YAVRU PARTİ ANASINI BEĞENMİYOR.2 Kasım 2017 Saat: 21:15
Değerli okuyucularım, hepimiz çok iyi biliyoruz ki, bizim ülkemizde partisini beğenmeyip yeni parti kuran pek çok milletvekili vardır.
ADALET DUYGUSU VE TOPLUMSAL BARIŞ1 Kasım 2017 Saat: 22:02
İnsanlardaki adalet duygusu, gelir dağılımı ile çok yakından ilgilidir. Bir gurupta, muhitte, beldede, kasabada, şehirde veya ülkede elde edilen gelir, kişiler arasında adaletsiz bölüşülürse, orada açıktan veya gizli bir düşmanlık mu
Tüm Yazıları