EMİROĞLU
ÇAPKINOĞLU
NİZAMETTİN BEKAR
NİZAMETTİN BEKAR

AİLE PROFİLİ” ÇOK GEREKLİDİR

Bu hafta içerisinde beşlerde ders işlerken dersin ortasında bir öğrencim parmak kaldırarak” Nizamettin Hocam ben internette çizgi filim izlerken birden bire ekranda ahlaksız fotoğraflar belirdi.”

1 Aralık 2017 Saat: 22:45
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 56 kez okunmuştur

  Bu hafta içerisinde beşlerde ders işlerken dersin ortasında bir öğrencim parmak kaldırarak” Nizamettin Hocam ben internette çizgi filim izlerken  birden bire ekranda ahlaksız fotoğraflar belirdi.” Dedi. Devamını yazmak istemem.

                              İnternet devasa bir yer. Burada faydalı işlerde var eğer kontrolsüz olursa evlatlarımızı çok büyük tehlikeler beklemekte.

                            Yazımın ebatlarında internetin faydalarını ve zararlarını yazmaya çalışacağım.

                            Görünen  Yararları Görebildiğim kadarıyla internette istenilen her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşılabiliyor. Bu noktada çocuklarımız ödevlerini ve yetişkinlerde aradıkları bilgilere ulaşabilmektedirler. Zaten verdiğimiz ödevlerin geri dönüşünde öğrencilerimize sorduğumuz zaman genellikle internet cevabı vermektedirler.  Tabi bununda açık bir tenkide  uğraması da doğaldır. Çünkü bu durumda çocuklarımız kitap kokusundan ve içeriğinde uzak kalmaktadırlar.  Bu durum çocuklarımızda kitap okumama hastalığını ortaya çıkarmaktadır. Geçenlerde şehrimin büyük kütüphanesine uğramıştım.  Orada ki yetkililerle sohbetimizde kütüphaneye çocukların ve gençlerin çok az uğradığını söylediler. Bu durum bile çocuklarımızın kitaptan ne kadar uzakta olduklarını göstermektedir.

                                    Şu unutulmamalıdır ki kitapsız bir nesil zamanla yozlaşmaya başlayacaktır. Kitaptan uzaklaşan öğrencilerimiz zamanla benliklerini unuturlarsa şaşırmamak lazımdır.

Zararları İnternet ortamı kontrolsüz olursa çocuklarımızı çok büyük tehlikeler beklemektedir. Bu tehlikelerden ilki yukarıda yazdığım gibi daha kim olduklarını bile bilmeyen çocuklarımız ahlaksız görüntülerle karşı karşıya kalacaktır. Bu durum  da çocuklarımız ancak yetişkinlik zamanlarında harekete geçmesi gereken duyguların çok erken zamanlarda harekete geçecek ve Allah muhafaza ahlaki noktada hata yapmalarını sebebiyet verecektir. Eğer bir çocuk çocukluk zamanlarında ahlaksız fotoğraflar ve filimler izlerse o korumaya muhtaç oldukları zaman diliminde yanlış ilişkilere girebilirler. Bugün gelinen noktada evlilik dışı ilişkilerin ortaokul çağlarına indiği ve ortaokulda okuyan kızlarımızın bazılarının kendilerinden çok büyük yaşlarda erkeklerle gönül ilişkilere girdikleri ve sevgilileri tarafından vurularak öldürüldükleri basından öğrenmiş durumdayız. Bu durumun bile ne kadar tehlike arz ettiğini ortaya çıkarmaktadır.

                                      İnternette ki çizgi filmlerde acizane bendeniz de bazılarına baktım her daim inançsızlığı teşvik etmektedir. Yada kusuruma bakmayın ama yine de yazacağım intiharı teşvik eden çizgi filmlererastladım. Hatta daha birkaç hafta önce basından öğrendiğimize göre çocuklarımızdan iki tanesi internette izledikleri çizgi filmlerden etkilenerek intihar ettiklerine şahit olduk. Bu durum bile konunun ne kadar da hassas olduğunu göstermektedir.

                                      İşin bir de karanlık eller açısından tahlil edilmesi lazım gelmektedir.  Güvenlik birimlerimiz karanlık ellerin internet üzerinden eleman devşirdiklerini açıklıyorlar. Bu durumda eğer internetimiz kontrolsüzse  çocuklarımız belki de bilmeden bu sitelere girecekler ve Allah muhafaza evlatlarımızın bir anda ortadan kaybolarak belki de dağda bulacağımızı unutmamamız lazım gelmektedir.

                                    Ayrıca yukarıda yazdım internet ortamı çocuklarımızın kitaplardan uzaklaşmasına sebebiyet verecektir. Çocuklarımız kitapların deryasında dolaşacakları yerde bu durumda basit bir tuşla internete girecekler ve hiçbir zahmet çekmeden araştırmadan ve dirsek çürütmeden bilgiye ulaşacaktırlar. Bu durum bile çocuklarımızı kitaptan uzaklaştıracaktır.

                                  Sizlere “ Aile Profilini “ tavsiye ederim. Bu hizmet internet sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Çocuklarımızın selameti  için mutlaka bu hizmetten faydalanalım…

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Manşet 61 Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

NÜKLEER ENERJİ8 Aralık 2017 Saat: 22:13
Bu hafta içerisinde okulumuzun öğretmenler odasında Öğretmen arkadaşlarla güzel bir sohbet etme fırsatı bulduk. Konumuz “ Nükleer enerji” üzerineydi. Öğretmen arkadaşlardan biri Nizamettin Hoca geçenlerde izlediğim TRT Belgeselde be
YUVALARIMIZIN SELAMETİ İÇİN GEREKLİ OLAN PRENSİPLER17 Kasım 2017 Saat: 20:42
Rabbimiz ilk kulu ve Peygamberini dünyaya gönderdikten sonra dünya hayatında aile olmasını istemiştir. İlk insan Hz. Adem ilk ailenin babasıdır.
MAHREMİYET EĞİTİMİ11 Kasım 2017 Saat: 09:26
Mahremiyet çocuklarımızla ilgili özel bilgiyi gerektiren bir eğitimdir. Bu bilgileri her anne ve baba tarafından bilinmesi evlatlarımızın o bakıma muhtaç oldukları zaman dilimini daha rahat ve kazasız belasızatlatmalarını sağlayacaktır.
GARİP ÇÖMLEKÇİ2 Kasım 2017 Saat: 00:05
Üç seneden beri Trabzon’umuzun güzel mahallesi Çömlekçi ’de görev yapmaktayım.
Tüm Yazıları