ŞİRVAN YÜCEL
ŞİRVAN YÜCEL

TEKÂMÜL NEDİR?

Birey tekâmül etmek için tekâmül yolunda yürümeli ve tekâmül araçlarını kullanmalıdır. Dünyevi yaşam bir okul veya dersler, sınavlar silsilesi değildir.

11 Ocak 2018 Saat: 23:36
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 61 kez okunmuştur

Birey tekâmül etmek için tekâmül yolunda yürümeli ve tekâmül araçlarını kullanmalıdır. Dünyevi yaşam bir okul veya dersler, sınavlar silsilesi değildir. Dünyevi yaşam sadece ekilenlerin biçilmesidir. Birey hayatındaki eylemleriyle ne ekerse onu da biçer.
İnsanlar sık sık şunu soruyor: “Tekâmülün neresindeyim?” Cevap: “Eğer tekâmül yolunda değilsen, tekâmülün hiçbir yerindesin demektir.” Tekâmül, kendiliğinden gerçekleşen bir olgu değildir, tekâmül yolunda meydana gelen bir süreçtir. 
Ayrıca tekâmül  bir akıtır. Onun herhangi bir yeri yoktur. Tekâmül etmek tekâmül akışında olmak demektir. Tekâmül olgunun en büyük sırrı, kesin belirtilerinin olmamasıdır. Yani tekâmül kesinleşebilecek bir olgu değildir. 
Fakat tekâmül yolunda ilerleyen aydınlanmış insan gitgide belirli özelliklere ve erdemlere sahip olmaktadır. Bunlardan bazıları koşulsuz sevgi, şefkat, duygusallık, yargısız olmak, affedicilik, pozitif düşünmek, gözlemci olmak, farkında olmak, anı  yaşamak vs. 
Bu önemli meziyetler tekâmül yolunda kendiliğinden gelişmektedir. Bunun için ayrıca çabalamak ve yapay eylemlerde bulunmak gerekmez. Oysa tekâmülün gerçekten be olduğunu bilmeyenler, bu erdemleri elde etmek için çabalamakta ve hiçbir yere varamamaktadır.
Gerçek şu ki, hiç bir öğreti insanın tekâmülünü sağlamaz. Çünkü öğreti, inançlara sahip olmak demektir inanç ise kölelik demektir. Tekâmül etmek için birey, toplum tarafından dayatılmış bütün inançlardan özgür olmalıdır.
Bunun için dışa değil içe yolculuk yapılmalıdır. Orijinal Yoga Sistemi sayesinde tam bir içe dönüş yaparak, tekâmül ve değişim yolculuğuna başlayabilirsiniz. Bu konuda ilk ve tek eser Akif Manaf Tekâmül Nedir ve Nasıl Tekâmül edilir? Kitabını tavsiye ederim.
Dünyada ilk ve tek Tekâmülü anlatan ve yol gösteren bir başyapıttır.
HERKESİN TEKÂMÜL ETMESİ DİLEĞİMLE!

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Trabzon Haber Trabzonspor Haber | Manşet 61 Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

FARKINDALIK FESTİVALİ2 Ocak 2018 Saat: 21:22
Şimdi Değişim Zamanı! 27-28 Ocak –Wellborn Hotel, Kocaeli
YAŞAM NEDİR VE NASIL DOYASIYA YAŞANIR?29 Aralık 2017 Saat: 18:21
52 eşsiz eserin ünlü yazarı, Dünya Değişim Akademisi’nin kurucusu Akif Manaf, yeni eserini YAŞAMın şifresini arayanlar için yazdı!Dünyada ilk ve tek gerçek YAŞAM kitabı: “YAŞAM NEDİR VE NASIL DOYASIYA YAŞANIR?”çıktı!
DÜNYANIN İLK VE TEK GERÇEK YOGA DERGİSİ’nin 21. SAYISI ÇIKTI!27 Aralık 2017 Saat: 12:51
Dünyanın ilk ve tek gerçek Yoga dergisi Yoga Academy Journal, beklenen 21. sayısında da Yoga ile doğal yoldan sağlık-spor-farkındalık dolu yaşamın kapılarını açıyor.
UYF BAŞKANI AKİF MANAF 25. TAFISA DÜNYA KONGRESİNDE25 Aralık 2017 Saat: 17:34
Marmara Yoga Spor Kulübü (MAYOK), üyelik başvurusunda bulunduğu TAFISA’nın (Uluslararası Herkes için Spor Birliği) 15-19 Kasım 2017’de Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlediği kongreye katıldı.
Eskişehir’de Uluslararası Farkındalık Festivali Başladı23 Aralık 2017 Saat: 17:28
Dünya Değişim Akademisi’nin Eskişehir’de organize ettiği 2 günlük Farkındalık Festivali 23 aralık cumartesi günü başladı.
Tüm Yazıları