EMİROĞLU
ÇAPKINOĞLU
TAHİR ORHAN
TAHİR ORHAN

KIZILCIK SOPASI İLE…

Başlığa bakınca, eli sopalı birisi olduğum anlaşılmasın aksine çok müşfik sayılırım.

5 Aralık 2017 Saat: 14:11
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 170 kez okunmuştur

Peki o zaman kimi kızılcık sopası ile dövmeli? Yusuf Yazıcı’yı efendim. Tamam gençsin, yakışıklısın, saç özürlü olduğumuz için alınsak da, sahada zaman zaman saçlarınla oynuyorsun, onlara toka takıyorsun. Ola ki tribünlerde seni beğenecek birilerine mesajlar yolluyorsun. Bunları yap anlarım. Ama anlamadığım şu: Sen bir futbolcusun ve yüzbinler senden çok şey bekliyor. Buna rağmen kendine bakmıyorsun, kendini eğitmiyorsun ve kapasitenin üstüne çıkmıyorsun. Üstüne çıkmayı bırak, kapasiten kadar oynamıyor, yüreğini ortaya koymuyorsun?
Bir gerçeğe parmak basmak yerinde olacak. Türkiye’de 200’ler kulübü diye bir olgu var. Yani liglerde 200 ve üzeri gol atanların bulunduğu sanal bir oluşum. Sayarsanız 5 – 6 futbolcu ancak çıkar. Biz bununla övünürken, Avrupa’da bazı futbolcuların 800 – 900 gol attıkları gerçeğine gözümüzü kapatıyoruz. Buradan gelmek istediğim başka bir konu var. Her ne kadar kapısından geçmesine bile tahammül edemediğiniz Hami Mandıralı, başta Yusuf olmak üzere yeni ve tabi ki yerli, çünkü yabancılar buna yanaşmazlar, futbolculara, topa nasıl vurulacağını öğretmelidir. Bilginin veya becerinin efendisi olmak istiyorsanız öğrenmenin kölesi olacaksınız. Kısacası, Antalyasyor maçında kaçırdığı gollerden yola çıkarsak, iyi ve kaliteli bir oyuncu olmasına rağmen, son vuruşlarda gerekli beceriyi gösteremeyen Yusuf’un sorunu kuvvettir galiba. İşte onu da çok ama çok fazla çalışarak elde edebilecek.
Son olarak şunu söylemek isterim: Sevgili Yusuf, oğlumdan daha gençsin, bu sözümü iyi dinle. Sadece antrenmanlarda değil, bunun dışındaki zamanlarda da çok çalışmalısın. Birikimlerini iyi değerlendirdiğine dair açıklamalarını okudum çok takdir ettim. Bu yüzden sende bu kapasitenin olduğunu biliyorum. Çok ama çok çalış. “Çanakta balın olsun, sineği Bağdat’tan gelir.”
Seni izlemeye gelmişler, bu yüzden biraz gerginmişsin. Bu normal ama profesyonellik bunları da aşmanı gerektiriyor. Bu anlamda profesyonel yardım almalısın. Çünkü bu aşılması ve kontrol altında tutulması gereken bir sorundur. Senin hem akla hem kuvvete ihtiyacın var.
Başlıktaki kızılcık sopasından da vazgeçtim ama rahat durursan tabi.
Abdülkadir için de bir şeyler yazmak istiyorum ama erken midir bilmiyorum. Ben bu çocuğu çok seviyorum. İyi bir kumaşı var belli ki. Ona da Yusuf’a dediklerimi diyeceğim. Şimdilik artistlik peşinde değil bu güzel. Çok çalışması gerekiyor.
Hami ile ilgili yeni duyduğum bir notu aktarmadan geçmek istemiyorum. Takım yakınlarda dışarıda bir maça gidiyormuş. Havaalanında XRey cihazından geçerken, üzerinde hiçbir şey olmamasına rağmen Hami için cihaz ötmüş. Tekrar geçirmişler ve yine ötünce üzerine aramışlar. Tabi ki bir şey bulamamışlar. Öten meğerse Hami’nin vücudundaki platinlermiş. Anlatan arkadaşım diyor ki “Genç futbolculara dönüp, oğlum bakın ben bu takım için kırılmayan tarafım yoktur, bu ötenler de onun delilidir demiş.”
İşte böyle…
Şimdilik takım kazanıyor, bir sorun yok. Burak da her maçta gol veya goller atıyor. Orada da bir sorun yok. Küçük bir sorun ise herkesin Burak’tan çalım atmasını, depar atmasını bekliyor. İşte bu olmaz. Adamın işi, kalenin ağzında durup goller atmak ve başta yönetim olmak üzere herkesi ipten almaktır. Bu böyle bilinse daha iyi olur.
Muhabbetle efendim.
TAHİR ORHAN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Manşet 61 Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

NATO MERMER20 Kasım 2017 Saat: 16:37
Norveç’te 8 – 17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen NATO tatbikatında, her kimler yaptıysa büyük bir densizlik yapmış.
CANAN KARATAY VE TRABZON EKMEĞİ4 Kasım 2017 Saat: 17:49
Efendim bendeniz Canan Karatay’ın dediklerini harfiyen yerine getiren birisiyim
ŞİMDİ DE SICAK DENİZLERE Mİ?1 Kasım 2017 Saat: 22:20
Geçen hafta hiç akla gelmeyecek bir gelişme yaşandı.
Tüm Yazıları