Artık bu bir gerçek, Amerika Birleşik Devleti Batıyor. Ne kadar gizlerseniz gizleyin, mızrak çuvala sığmaz. Aslında, İsrail ABD'yi batırıyor.

1-Tam 35 gün, ABD gibi bir ülkede hükümet kapalı kaldı ve 850 nin üzerinde hükümet personelinin maaşları ödenemedi. Nihayet 35 gün üzerine geçici (!) bir anlaşma sağlandı. Bu olay Türkiye’de olacak olsaydı düşünün bakalım, neler olurdu ve neler denilirdi neler?! Hadi, Amerikancı, batı hayranları, hadi konuşun bakalım şimdi!

2- Siyasi güç ile askeri güç savaş halinde. Pentagon başka telden çalıyor, başkan başka telden. Her gün başka bir istifa geliyor devlet yönetiminden.

3- Amerika; "toparlanalım, çekilelim işgal altında tuttuğumuz ülkelerden, durum iyi değil, giderleri karşılayamıyoruz" diyor ama İsrail’in elinde olan pentagon “hayır” diyor. 

4- ABD, AB ülkelerinden para istiyor, Nato’nun giderlerini karşılayamıyor “yoksa Nato’dan çekilirim” diyor. AB ülkelerinin ekonomik durumu zaten iyi değil. Onlar da “veremeyiz” diyorlar. Dolayısıyla Nato’da dağılma noktasına geldi.

5-ABD’yi bugüne kadar yöneten İsrail, yani Yahudiler ile Amerikalılar arasında savaş iyice tırmanmaya başladı. Bugün ABD deki iç durumun sebebi budur. Zaten ezelinden Hıristiyanlar ile Yahudiler ezeli düşmandırlar, Yahudilerin İsa (a.s) ı öldürmüş olmaları sebebiyle.

6- Suriye’den çekilme kararı alan Tramp, kararın ardından 3’üncü gün ABD’de faizler 0,5 puan artırıldı. ABD gibi bir ülkede faizlerin 0,5 puan artması demek Türkiye’de en az 10 puan artmasına eş değerdir.!

7- Geçtiğimiz yaz, CIA eski başkanlarından biri, canlı yayında şu ifadeyi kullandı: AB batıyor, bizim durumumuz da iç dinamikler yüzünden iyi değil.! VE söylediği doğruymuş demek.

8- Eskiden ABD yani Nato(!) yaptığı darbelerde başarılı olurdu ama şimdi olamıyor. İran'da, geçtiğimiz yaz darbe teşebbüsünde bulundu, Türkiye’nin müdahalesi ile başarısız oldu. Türkiye'deki gibi halkı sokağa döküldü ve ülkesine sahip çıktılar. Katar’a teşebbüs etti yine Türkiye’nin desteği ile başarısız oldu. Sudan’da yine aynı. Şimdi Venezuela’ya teşebbüs etti, ikinci gün basında çıktı; Türkiye’den bir heyet Venezuela’ya gitti. Türk heyeti gidene kadar Maduro gemiden beyanatlar veriyordu, meclis başkanı, ABD köpeği, Yahudi azması başkanlık naraları atıyordu sokaklarda. Türk heyeti gittikten sonra Maduro, karaya çıkarak genel genelkurmay başkanı ile birlikte basın açıklaması yaptılar, yine halk sokağa dökülerek ülkesine sahip çıktı ve darbe engellendi.

9- Venezuela kısa bir süre önce altınlarını ABD den kaçırarak Türkiye’ye göndermişti. ABD, darbe yaptığı ülkelerin altınlarını kendi ülkesine kaçırıyordu. Yani Nato, darbe yaptığı ülkelerin altınlarını çalıyordu yani.

10- Türkiye, ABD ve AB ülkelerindeki altınlarını geçen yıl geriye aldı. Osmanlı’dan buyana neden Türkiye nin altınları batı ülkelerinde idi de bugüne kadar getirilemiyordu ve bugün neden getirilebildi?!

11-Suriye’de terör devleti başarısız oldu.

12-Sadece geçen yaz Pakistan’da 28 Şubat benzeri bir darbe yapabildiler.

Daha da saya bilmemiz mümkündür bunları.

Demek ki, zaten “Birleşik Devletler Topluluğu” olan ABD çöküyor. Çökmeye de mahkûmdur.  Sömürü parası dolar da inişe geçti, irtifa kaybediyor.

Amerikan yerlileri Kızılderililer de her an ayaklanabilirler, fırsat kolluyorlar, bıçak biliyorlar. Dedelerine yapılan katliamın acısını hala yaşıyor ve “bunun öcü mutlaka alınacak” diyorlar.

Bu saydıklarım, geçtiğimiz bir yıl içerisinde gerçekleşen somut olaylar.

“ABD batmaz” diyenler, bu saydıklarım yalan mı? 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1