banner128
banner222

Anadolu insanı geçmişe saygı, bağlılık konusunda büyüklerimizin gömüldükleri yerlere gidiyor, onları anıyor, anılarıyla kendilerini onlara bağlıyor. Atatürk’ün gömülü olduğu Anıt kabir’ ide ziyaret ediyor ona saygı duyuyor sevgilerini belirtiyorlar.

M. Kemal Atatürk bugünkü varlığımızın, bağımsızlığımızın, özgürce yaşamamızın ve Ulus olarak kişiliğimizin tarihin gücüyle özdeş odağıdır.

Hangi güç hangi etkinlik olursa olsun Atatürk’ü tarihteki yerinden indirme olanağı yoktur. Buna en güçlü sayılabilecek bir dinin de gücü yetmeyecektir. Bu açık, kesin evrensel bir gerçektir.

Birçok İslam aydınının, düşünürlerin yerli ve yabancı siyasetçilerin söylediği gibi; Muhammed sonrasında Atatürk İslam’a büyük katkıları olan ve İslam’ın namusunu kurtaran adamdır.

1950 yılları itibariyle Türk tarihi bakımından çok utanç verici uygulama başlamıştır. Kimi İslam devletlerinin sözde büyükleri uluslararası ilişkiler nedeniyle yurdumuza geldiklerinde Anıtkabir’e gitmiyor. Bu saygısız soysuz konuklara uyan onların davranışlarını doğru sayan onlar gibi siyasetçilerimiz ne yazık ki vardır. Aslında farkında olmadan kendilerini küçültüyor, alçaltıyorlar…

Oysa İslam dininde özellikle de kuran da ölülerinizi iyilikle anın, onlara tanrıdan iyilik dileyin, mezarlarına gidin diyor bunları bilmiyorlar mı?

Ne ekerseniz onu biçersiniz…

Binlerce Türk insanının Anıtkabir’i ziyaret ettiği düşünülürse Meclis başkanı zatın Atatürk’ü ziyaret etmemesinin altında yatan siyasi, sosyolojik ve psikolojik neden ne olabilir.

Topraklarının altındaki petrolü dahi kendi olanaklarıyla çıkarabilen, arındıran, işleten bir İslam ülkesi yoktur. Petrol zengini yöneticiler başları ağrıyınca soluğu Avrupa ve Amerika da alıyorlar.

Kapitalist Amerika petrol nedeniyle İslam ülkelerine özel ilgi duymuş, petrol olmayan ülkelerle yakınlık söz konusu değildir.

Atatürk’ün kurmuş olduğu Ulus devlet ve güçlü kurumları(Yargı-Meclis-Genelkurmay)Amerika çıkarlarıyla uyuşmamaktadır. Salt bu nedenle de Atatürk le gelen bütün yenilikler ortadan kaldırılmalıdır, yaşananlar budur, başkanlık sistemi de bir Amerika projesidir.

Hiçbir devlet dış güçlerce yıkılamaz, içerideki ihanet unsurları yeter de artar. Irak’ı Saddam, Libya’yı Kaddafi’nin aymazlığı, sorumsuzluğu ve şımarıklıkları yıkmıştır.

Bu bağlamda

Ülkemizi yöneten siyaset erbapları ziyarete gelen yabancı devlet yöneticilerini n Anıtkabir’i ziyaret etmelerine göz yumuyor, görmezlikten geliyorlarsa, sonrasında onlara uşaklık etmeye de mahkûmdurlar.

Yoktan bir Ulus devlet yaratan Atatürk saygıdan daha çok şeyler hak etmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner130

banner220

banner133