Trabzon Büyük Şehir Belediye başkanlığına seçilen Murat  Zorluoğlu nun işi bayağı zor..Zorluoğlu nun  memuriyet kariyerini tartışacak değilim.Ama Trabzon gibi zor bir şehirde Büyükşehir Belediye başkanlığını yaparken bildiğimiz klasik kişiler ve klasik yönetim tarzının pek geçerli olacağını düşünmüyorum.

     İlk Başkanın ekibi alınmasın ama kamuoyunda devamlı eleştiri alan başkan için  yaptıkları ortada.Hiç bir yetkili çıkıp başkanı uyarma,halkın neden eleştirdiğini anlatma,doğruları söyleme cesaretini gösteremedi.Sadece kamuoyu eleştirilerinin yanlış olduğunu söyleyip işin kolayına kaçtılar.Belki anlattılar da başkan dinlemedi. Onu da bilemem.

     Başkana akıl verecek değilim ama acizane  sade bir vatandaş olarak düşüncelerimizi aktarmaya çalışıyoruz.Vatandaş sizden çok kısa sürede farklı şeyler bekliyor.Yılların  verdiği yönetici tecrübenle,çalışma ekibini acilen, vizyon sahibi becerili ufku geniş kişilerden oluşturarak işe başla diye öneririm.

     Seçim çalışmalarında halkın taleplerini ,isteklerini,beklentilerini not etmişsindir.Bu sizin için bir avantaj.Yapacağınız projelerde,hizmet  uygulamalarında, yatırımlarda mutlaka uzmanları ile akademisyenlerle,akil insanlarla istişarede bulunmalısınız.

     Gerçekleştireceğiz güzel hizmetleri taktir edip alkışlayacağımızı,yanlışları da dilimiz döndüğünce söyleyeceğimizi ifade ederek şimdiden başarılar diliyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1

banner133