Oh be, kurtulduk aylardır şu siyaset işinden.

Aslında bu siyaseti hiç sokmamak gerek ülkeye. Kim yönetirse yönetsin “ önemli olan devletin bekası, halkın huzur ve refahıdır...” Krallık ise krallık, padişahlık ise padişahlık, kominiz ise kominiz... Çıksın bu halkına arasından siyaset. Bitsin gereksiz kavgalar...

 

Ne dini, ne dili ne de meşrebi önemli, önemli olan ADALET tir... Osmanlı yıllarca “adalet ile” , farklı din, dil ve meşrepten insanları adalet ile yönetmedi mi? Onlar huzur içerisinde değil miydiler...?  Fatih İstanbul’u fethettiğinde demediler mi ki; kardinal şapkası görmektense padişah sarığı görmeye razıyım? Neden bu söz söylendi?

 

Demokrasi denilen bence; “güçlünün, güçsüzü sömürmek için bir oyunu” olsa gerek... Demokrasi ile özgürlük veriyorum diyerek malını, mülkünü, inancını, geleceğini bu yolla sömürüyorlar... Yarım asrı geçen ömrümde ben bunu gördüm.

 

Ne olmuş yani, yöneten sonuçta insan, nasıl geldiği önemlimi? Seçim denilen oyun olmazsa millet böyle huzur içinde olacaktır...

 

Amaa... şunu da gördüm ki; imanı olmayanlar, açgözlüler, adil olmayanlar yönetenler hep başkalarını, daha çok da Müslümanları sömürerek şirin bir devlet kurdular kendi ülkelerinde ve dünyaya da öyle görünüm de oldular... Tilki gibi masum göründüler.

 

Emperyalist duygularından asla vazgeçmediler. Ac gözleri doymadı. Hala daha doymuyor.

Yaklaşık yüz yıllık cumhuriyet döneminde bu ülkeye kimler hizmet etti, kimler ihanet etti bunların bir kısmını gördük, bir kısmını yaşadık ve bir kısmını da dinledik ve okuduk... Ama biz hep balık hafızalı olduk ve daha yaşadığımız dünkü olayları ne tez unuttuk.!

 

Unuttuk çocuklarımızın okulların kapılarından sokulmadığını, eteklerinin boylarının metre ile ölçüldüğünü, annelerin asker evladının yemin törenine sokulmadığını. Unuttuk “ benim silahımla terörü öldüremezsin” denildiği dünü... Ve unuttuk gecelik repo faizlerinin % 7000 olduğu günleri.... Unuttuk İMF kapılarında 3 kuruş için yattığımızı... Unuttuk, hastanelerde doğum yapan evlatlarımızı alamadığımızı... Unuttuk, unuttuk ve biz bunları unuttuk o tek bir oy hakkımız ile devleti yönetmeye kalktık...  YAŞASIN SEÇİMSİZ, SİYASETSİZ HAYAT.

 ( Mümin Sağlam)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1

banner133