banner128

Günlerden Perşembe, Saat 15.20 Fenerbahçe Tv yi izliyorum !..

“3 Temmuz adlı bir panel” konu, şike süreci “Fetö” tarafından organize edildiği iddiası !..

Konuşmacıların aba altından sopa göstererek Trabzonspor ve dönemin yöneticilerine yapılan sözlü saldırılar. Bu saldırılar ajite edilerek akıtılan rol gereği göz yaşları. Bu göz yaşları Timsah göz yaşlarını gölgede bırakmıştı. Çünkü bir insan duyguları ile ağlarken aynı anda gülücükler dağıtamaz. Bunu durum yansıması yapmacık ötesidir.

2011 de 3 temmuz sürecine Fetö karıştı. UEFA, CAS ve FİFA’nın aldıkları kararı da Fetö’ye sorarak aldı. (!)

Beşiktaş ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında korner köşegenleri yanındaki taraftarları Şenol Güneş Organize etti. Koridorda başının Fenerbahçeli Güvenlikçiler tarafından yarılması senaryo ve yalandı. Ambulansa bindirilmesi ve atılan dikişler sonrası hastaneye yatırılması, müşahede altına alınması filmin devamıydı.

Tarihe yolculuk yaptım, yıl 1996 Trabzonspor-Fenerbahçe şampiyonluk yolunda önemli bir müsabakaya çıkıyordu. Müsabakanın berabere bitmesi halinde bile Trabzonspor müthiş avantaj sağlayacaktı.

Tarihi Avni Aker stadyumu Tıklım Tıklım dolu. Şeref Tribününde Başkan Faruk Özak ve Dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz. Tribünlerde homurdanılan bir dedikodu. Trabzon’lu taraftarlar Fenerbahçeli Aygün’ün Rize Dedeman otelden gelirken, Sürmene-Of arasında atılan taşla başını yarmış.

Tabi ki aradan yıllar geçti.

Dönemin Başkanı Ali Şen, Futbol Extra dergisine 04 Nisan 2012 saat 16,59 da yaptığı röportajında Aygün konusuna açıklık getirerek, beni de kandırdılar diyerek Aygün’ü sahtekarlıkla suçlaması da manidardır.

Fenerbahçe’lilerin sürekli baş vurduğu bu hileleri, sözü Fetö’ye getirerek Trabzonspor’u Fetö ile ilişkilendirmesi sonrasında Trabzonspor’un nerelerden nereye geldiğini rakamlarla ve anılarla ortaya koyalım. Trabzonspor’un Sportif Siyasetinin ve de ekonomik gerçeğini sergileyelim Nuri Albayrak 38 milyon TL borçla kulübü devretti

18 Aralık 2005'te göreve gelen Trabzonspor'un 14. Başkanı Nuri Albayrak, bordo-mavili kulübe 2 yıl 54 gün başkanlık yaptı. Bu süreç içinde, kulübün borcu 38 milyon TL. Bu borcu Sadri Şener ve ekibini destekleyen Genel Kurul ibra etmemişti “UTANÇ TABLOSU VE KUMPAS”. Albayrak'tan sonra 2008-2013 yılları arasında 5 yıl 105 gün Sadri Şener kulübü yönetti. Bu dönem içinde bordo-mavili kulübün borcu 190 milyon TL'ye ulaştı .Bu Borç İHO genel kurulunca ibra edildi. Şener “Tek Adamlığı” döneminde Karadeniz ekibi Türkiye Kupası ve Türkiye Süper Kupası'nı müzesine getirirken, şike davası süreci yaşandı.

Sadri Şener görevi 26 Mayıs 2013'te yapılan kongrede aday olmayarak, görevi bıraktı.

Göreve gelen İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde ise borç, 2 yıl 194 gün görevde kaldı. Aralık 2015'te yapılan kongrede 31 Ekim 2015 itibariyle derneğe bağlı 6 şirketin toplam borcunun 453 milyon 77 bin 976 lira olduğu açıklanmıştı.

6 Aralık 2015'te göreve gelen Başkan Muharrem Usta, 2 yıl 82 gündür görevde kaldı. 23 Aralık 2017'de yapılan Trabzonspor Mali Genel Kurulunda borç 777 milyon TL olarak açıklanmıştı

11 yılda 15 takım kurabilecek oyuncu transferi yapıldı

Trabzonspor son 11 yılda 156 oyuncu transferi gerçekleştirdi. 15 takım kurabilecek oyuncu transferine imza atan Karadeniz ekibi söz konusu dönemde 63 yabancı transferine imza attı. Bordo-mavili kulüp, öz varlıklarının ve gelirlerinin önemli kısmını transfer harcamalarına verdi. Trabzonspor, Sadri Şener, İbrahim Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta'nın başkanlığı dönemlerinde 200 milyon Euro'yu aşan (932 milyon 832 bin) transfer harcamalarına imza attı. Kredilere ve faize giden harcamalar da Trabzonspor’a önemli bir mali yük getirdi.

Takım değeri bugünkü borcu kapatmıyor.

03.07.2011 tarihinden sonra Trabzonspor’a yapılan gerek siyasi, gerekse sportif yaftalamalar sonrasında Trabzonspor’un getirildiği, yada getirilmek istendiği nokta aleni bir şekilde ortada. Bir takım politikacılarda bu Fenerbahçe aşkı, ülke menfaatleri üzerinde olduğu sürece, ne işlerine odaklana bilirler, ne ülkeyi yönetebilirler, nede futbolun ve de sporun kalkınmasına yardımcı ola bilirler.

Böyle bir kısır döngü içerisinde Trabzonspor’un varlığının bir önemi ve yeri yok. Bizlerde kendi kendimizi “Vatan, Millet, Sakarya” söylemleri ile oyalar dururuz.

Uyanın sevgili dostlarım. Trabzonspor Ekonomik olarak diz çöktürüldü.

Sırada kurumsal olarak, Sportif, siyasi olarak diz çöktürme hedefi var. En büyük Tehlike, Sebatspor ve Erzurumspor Faciası Tesislerin Giriş kapısında.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1