banner128

Geçen hafta Trabzon Valiliği görevinden Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Yücel Yavuz, veda ziyaretleri yapıyor.

İlimizden ayrılmaya hazırlanan Valimiz, 2 buçuk yıl kadar görev yaptığı Trabzon’dan olumlu düşüncelerle ayrılıyor. Hizmet süresince 15 Temmuz kalkışmasının dışında önemli bir vukuat yaşanmadı. 15 Temmuz sürecini de çok iyi idare etti. Devlet adamlığı konusunda hiç sırıtmadı ve vakur duruşunu bozmadı. Gümüşhane Valisi iken tanışmıştık ve hemen bizde olumlu bir izlenim bıraktı. Vali Yavuz’un bir şansı da, Trabzon’daki görevi sırasında önemli bir olumsuzluğun yaşanmaması idi. Gerçi terör olayları oldu ama onları da güvenlik kuvvetlerimiz kararlı tutumlarıyla kontrol altına aldı.

Dediğim gibi Vali Yavuz, merkezi yönetimin kararıyla başka bir göreve atandı ve ilimizden ayrılıyor. En son geçen gün Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde meslektaşlarımıza veda etti. Cemiyet yönetimi, ziyareti mail yoluyla duyurmuş. Duyurmuş ama yakın bir saat vererek. Vali beyin ziyareti bir gün önceden biliniyordur. Bu dikkate alınmalıydı. Ayrıca herkes her an internete girip maillerine bakamayabilir benim gibi. Cemiyet, ne yapıp edip telefon mesaj sistemini mutlaka oluşturmalıdır. İstanbul Gazeteciler Cemiyetine de üyeyim. Haftada birkaç kez etkinliklerden, ölümlerden telefon mesajıyla bizi haberdar ediyor. Eğer duyabilseydim Sayın Valimizin vedasına gelmek ve onu uğurlamak isterdim.

350 civarında üyeyi, sırf seçimlerde sizi desteklesinler diye mi bulunduruyorsunuz? Bu 350 üyenin en az 200 tanesi, Sayın Valimizin vedasında hazır bulunmalıydı. Üstelik sadece böyle bir veda için değil, haftada, hiç değilse 15 günde bir en az bu kadar üye, Cemiyetin bir etkinliğinde bir araya gelebilmelidir. Yoksa en etkili sivil toplum örgütü olma özelliğini kaybedersiniz. Hepsi sevdiğimiz, takdir ettiğimiz arkadaşlarımızdır ama bu dönem cemiyet yönetimi, etkin bir faaliyet gerçekleştiremedi. Futbol Turnuvası, faaliyet sayılmaz. O cemiyetten çok sponsorlarındır.

BİRAZ ACI OLACAK AMA TGC’DE “ZEVAL VAKTİ” GELDİ GALİBA…

Eski tüfek gazetecilerin, merhum Mehmet Tan’ın, Ayhan Kıyak’ın, Allah uzun ömürler versin Hasan Kurt, Faruk Ata ve daha nicelerinin iddialı oyun partilerini özlüyoruz. En azından bu esnada tatlı sohbetler, yeni meslektaşlarımıza nasihatler duyardık onlardan.

Bir sürü sorunları olduğunu biliyoruz. Buna rağmen bize düşen, Trabzon Gazeteciler Cemiyetini her daim zinde bir kuruluş olarak yaşatmak olmalıdır. Seçime daha 6 ay var ama bir yorgunluk hissediyorum. Ayağa kalkın beyler.

Son olarak, Sayın Valimizi, meslek kuruluşumuzdan uğurlayamadık ama hiç değilse buradan uğurlayalım. Kendisine yeni hayatında başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Yolunuz açık olsun Sayın Valimiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner130

banner131

banner134

banner1

banner133

banner199

banner136

banner137