banner238

Başkan Özçelik Rize’de Uyuşturucu Kullanımına Dikkat Çekti

Büyük Birlik Partisi Rize İl Başkanı Ensar Özçelik yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

”Büyük Birlik Partisi Rize olarak toplumdan aldığımız istek, talep ve şikayetleri dinlemeyi aynı zamanda hepimizi ilgilendiren konuları paylaşmayı görev olarak kabul eden bir anlayışla yolumuza devam ediyoruz.

YENİ NESİL UYUŞTURUCU “LYRİCA”

Keyif verici olarak kullanılan, endişeyi ortadan kaldıran, halüsinasyon görmeye sebep olan, kendisini güçlü hisseden, özgüveni tavan yapan ve aşırı dozda ölüme sebebiyet veren bir ilaç olarak kullanılıyor.

GENÇLER ARASINDA HIZLA YAYGINLAŞIYOR

RİZE ‘de gençlerin bazı ilaçları kafa yapması için kullandığına dair şikayetler artınca konu hakkında bilgilendirmek istedik. İçerisinde ” PREGABALİN ve GABAPENTİN” etkin madde olarak etki ediyor. Bu tür maddeleri içeren ilaçlar gençleri zehirliyor. Yeşil reçete ile satılıyor. Kullanımı ucuz ve kolay olması nedeniyle hızlıca yaygınlaşıyor.

NÖROLOJİ, FİZİK VE BEYİN CERRAHI YAZABİLİYOR

Bu bölümdeki uzmanların yeşil reçete ile yazdıkları bu tür ilaçları kullanan kişiler takip etmeli. Hekimler bu konuda taciz ediliyor. 20 yıl görev yapan doktorun “morfin için bu kadar taciz edilmedim” söylemesi ne kadar ciddi bir tehlike olduğunu gösteriyor. Eczacılar tehdit ve şiddete maruz kalıyor.

AİLE OLARAK ÇOCUKLARIMIZI SÜREKLİ TAKİP ETMEK GEREKİYOR

Bu tür maddeleri kullanan gençleri kurtarmak için ilişkilerimize daha çok önem vermeli, aile olarak bağlarımızı daha çok kuvvetlendirmeliyiz. Anne baba olarak çocuklarımızın arkadaş çevresini tanımalı, ergenlik çağındaki durumunu iyi analiz etmeliyiz.Psikolojik durumlarını sürekli takip etmeliyiz. Bu tür ilaçları yasal olmayan şekilde satan yada sattıran kişilerede en ağır cezalar verilmesini istiyoruz.

Büyük Birlik Partisi Rize olarak daima aziz milletimizin sesi olmaya gayret ediyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber