İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'ın Hani ilçesinde şehit düşen Nazım Tuncer'in etkisiz hale getirdiği teröristlerden birinin cesedinin, jandarma tarafından gömülü olduğu yerden çıkarıldığını açıkladı.

AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları Danışma Meclisi'nde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'ın Hani ilçesinde şehit düşen Nazım Tuncer'in etkisiz hale getirdiği teröristlerden birinin cesedinin bulunduğunu ifade ederek, "Nazım'ın etkisiz hale getirdiği teröristin leşini jandarmamız gömüldüğü yerden çıkarttı" dedi.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU KOCAELİ'DE KONUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları Danışma Meclisi'ne katıldı. Kocaeli'nin İzmit ilçesinde gerçekleşen programa Bakan Soylu'nun yanı sıra, AK Parti Kocaeli milletvekilleri, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, ilçe belediye başkanları AK Parti Kocaeli il ve ilçe teşkilatları yer aldı.

"JANDARMAMIZ, LEŞİNİ GÖMÜLÜ OLDUĞU YERDEN ÇIKARTTI"

Soylu, terörle mücadele ile ilgili yapılan çalışma ile ilgili bilgiler aktararak, "Peşinde olduğumuz bir teröristle tesadüfi bir şekilde karşılaşan Diyarbakır'daki terörle mücadele şubesindeki bir kardeşimiz Nazım Tuncer'in ikiz evlatları vardı, şehit oldu. Annesi cenazesinde bana 'Bunların intikamını alacak mıyız' diye sorduğunda ana bize gerek kalmadı, senin kahraman evladın kendisinin de daha önce şehit edilen evlatlarımızın intikamını kendisi aldı dedim. Bu sabah Nazım'ın etkisiz hale getirdiği daha sonra şehit olduğu 2 teröristten birisinin leşini kahraman jandarmamız aradı buldu ve gömüldüğü yerden çıkarttı" dedi.

"ŞU AN TERÖR ÖRGÜTLERİNE KATILIMIN EN DÜŞÜK OLDUĞU SEVİYEDEYİZ"

Avrupa'nın terör örgütlerinin Türkiye'de yapmış olduğu insanlık dışı olaylara Avrupa'nın göz yumduğunu kaydeden Bakan Soylu, "Ey cici Avrupa. Kadın, çocuk haklarından bahseden Avrupa, bütün bunları ispatları ve delilleri ile önünüze koyduk. Gıkınız çıkmadı ve tek bir kelimeniz çıkmadı. Mecliste terör örgütünün siyasi kolu olan HDP'nin milletvekilleri, kadın hakları gündeme geldiği zaman mangalda kül bırakmıyorlar. Ama Recep Tayyip Erdoğan'ın oluşturduğu politika, ortaya koyduğu siyaset ve gerçekleştirdiği irade ve kararlılıkla Allah'ıma çok şükür olsun şimdi orada çocuklarımızı dağa götürmeye çalışanlara karşı büyük bir engel oldu. Geçen yılda ondan önceki yıl da söyledim. Bu yıl da söylemeye devam ediyorum. Şu anda terör örgütlerine katılımın en düşük olduğu seviyedeyiz" diye konuştu.

"DAĞDAKİ GENÇLERİ KURTARMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Terörle mücadele kapsamında terör örgütlere katılmış olan gençleri ikna etmek için yeni bir politika başlattıklarını söyleyen Soylu, "Yeni bir politika daha ortaya koyduk. Terör örgütüne katılanların ailelerine gidiyoruz. Aileleri ile birlikte dağdaki o gençleri ikna etmeye, o terör örgütünün içinde olduğu durumdan kurtarmaya çalışıyoruz. Şimdi önümüzde Fırat'ın doğusu ve batısı var. Hiç kimse endişe etmesin Türkiye'nin gücü Fırat'ın doğusunu da batısını da, Kandili, terör örgütlerinden temizleyecek bir güce sahiptir. Ama bunun için bize 24 Haziran seçimlerinden sonra çok büyük bir güç daha lazım." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133