TRAFİKTE BÖYLE GİTMEK RİZELİYE MAHSUS

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Rize-İkizdere karayolunda taş taşıyan kamyonların aşırı yük ve ağır tonajı trafikte tehlike saçıyor, yetkililerin tedbir almaması da dikkat çekiyor.

İyidere Lojistik liman dolgusuna taş taşıyan damperli kamyonların çok aşırı kaya parçası taşımaları trafikte aralar için tehlike saçıyor. İkizdere Taş Ocağından gece gündüz aralıksız taş taşınıyor. Taş Ocağından İyidere Lojistik dolgusuna gitmek üzere karayoluna inen kamyonların istiap haddini de aşacak derecede aşırı ağır ve yüksek seviyede taş taşımaları karayolunda seyahat eden sürücülere de tehlikeli anlar yaşatıyor.

Kamyonların çok fazla yüksek taş taşımaları ve üzerlerinin açık vaziyette seyahat etmeleri Karayolları trafik talimatlarına göre Türkiye’nin her yerinde yasak olmasına rağmen nedense İkizdere-Rize karayolunun İyidere güzergahında serbest. Bu kamyonlar Güneyce ve Hurmalık Tünellerinden de geçiyor. Karayolunda bazen trafik kontrolu yapan Jandarma trafikçileri genellikle küçük araçları, otomobil veya minibüsleri kontrol ederken böylesine uygunsuz yük taşıyan kamyonları görmezlikten gelmeleri normal karşılanmıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber