AKÇAABATLILAR MİLLET BAHÇESİ’Nİ ÇOK SEVDİ

25 dönümlük arazi üzerine yapılan Akçaabat Millet Bahçesi’nin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştı. Görkemli bir şekilde açılan ve yaklaşık iki yıldır vatandaşın hizmetinde olan Millet Bahçesi’nde Akçaabat halkı doğa ile buluşuyor, sosyalleşiyor ve verimli zaman geçiriyor.

Akçaabat Millet Bahçesi’nde her yaştan birey için özel olarak tasarlanan alanların yanı sıra yürüyüş yolları, su havuzları, kafeteryalar, kütüphane, oyun ve piknik alanları yer alıyor. Ayrıca bahçede yer alan bölge iklimine ve doğasına uygun çeşit çeşit ağaçlar, rengarenk çiçekler ve birbirinden farklı diğer bitkiler Millet Bahçesi’nin göz dolduran önemli özelliklerindendir.

Yediden yetmişe tüm Akçaabatlıların Millet Bahçesi’nde keyifli zaman geçirdiklerini vurgulayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat’a değer katan Millet Bahçesi için şu ifadelerde bulundu; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ülkemizin dört bir tarafına Türk Kültürüne uygun, çok detaylı düşünülüp tasarlanmış Millet Bahçeleri yapıldı. Akçaabat’a yapılan Millet Bahçesi, hemşehrilerimiz için yepyeni ve fonksiyonel bir sosyal yaşam alanı oldu. Her yaştan vatandaşlarımız burada büyük bir keyifle vakit geçiriyor. Özellikle çocuklu ailelerin vazgeçilmezi haline gelen Millet Bahçesi’nde ebeveynler çocuklarının güvenli bir ortamda keyifli vakit geçirmelerine eşlik ederken, bir yandan da şehrin içinde yeşilin keyfini doyasıya yaşıyor. Akçaabat Belediyesi olarak şehrimizin öneli sosyal alanlarından biri olan Millet Bahçesi’nin peyzaj düzenlemelerini, bakımını, onarımını ve tadilatını rutin olarak yapıyoruz. Akçaabat Millet Bahçesini dört mevsime uygun en fonksiyonel haliyle vatandaşlarımızın hizmetine açıyoruz. ”

KİTAP OKUYANLARIN ÇAYLARI BELEDİYEDEN

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Millet Bahçesi ile ilgili değerlendirmelerine şöyle devam etti; “Millet Bahçesi’nde zengin bitki çeşitliliğinin haricinde birbirinden farklı sosyal alanlar, mescit, Akçaabat Belediyesi bünyesinde vatandaşlara hizmet veren kafeterya ve kütüphane de mevcut. Kafeteryamıza kitabıyla gelen ya da burada bulunan kütüphanemizdeki kitaplardan okuyan herkese çay ikramında bulunuyoruz. Amacımız okumaya teşvik etmek ve kitap okuma bilincini erken yaşlarda benimsetmek. Kitap okumanın bireysel ve toplumsal faydalarının bilincindeyiz ve bu bilinçle farkındalık yaratarak hareket ediyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber