banner237
banner238

Başkan Genç; şehit, gazi ve engelli dernekleriyle buluştu

Çünkü, çok şükür, bu şehrin bir evladı olarak bu şehre bir çivi çakmanın, bir eser kazandırmanın heyecanı var içimizde. Nasip olursa bunları da yapmanın gayretinde olacağız.” dedi. 
Genç, özel gereksinimli bireylerin yüreğine dokundu
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, engelli dernekleri, şahit ve gazi aileleri dernekleri başkanları ve üyeleriyle bir araya geldi.
Pazarkapı Yaşam Alanı Projesi içinde Ortahisar Belediyesi tarafından Trabzon’da faaliyet gösteren 17 engelli ve şehit aileleri derneğine tahsis edilen bölümde gerçekleştirilen kahvaltı buluşmasında çok sıcak anlar yaşandı. Programa AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı Ayfer Cihan, Ortahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Adil Alemdağ, şehit ve gazi dernekleri temsilcileri ve üyeleriyle engelli dernekleri temsilcileri ve üyeleri katıldı. 
“VATANIMIZ VE BAYRAĞIMIZ İÇİN ŞEHİT OLDULAR”
Trabzon Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şeref İşler üç yıldır yürüttüğü dernek başkanlığı görevinde şehit ailelerinin sıkıntısını ve sorunlarını çözmek için seve seve gayret ettiğine dikkati çekerek şöyle konuştu: “Başkanımız birlik ve beraberliği çok sever. İnsanları çok sever, insanlarla her an iletişim haline geçen birisi. Bizim bir acı sonumuz oldu. O acı son bizi bugüne itti. Ben bir şey yapsam ve yapmaya çalışsam o an beni her zaman kırıyor. Üzüntülüyüm ama gururluyum. Bu bizim bayrağımız ve vatanımız için giden bir evlattır. Diğerleri vatanımız için şehit oluyor. Hepsinin mertebesi aynıdır. Biz bu insanları seve seve bu hizmeti yapıyoruz. Ben üç yıldır Şehit Aileleri Derneği Başkanlığı yapıyorum, derneğimizle çok iyi bir diyalog halindeyim. Geziye, seyahatlere çıkıyoruz. Kendi sıkıntılarımızı çözüyoruz. Şehir aileleri çok kırılgandır, onları kırmamak ve üzmemek için, onları mutlu etmek için elimizden gelen her gayreti gösteriyoruz.” 
“BİZ, AHMET BAŞKANIMIZ SAYESİNDE VARIZ”
Şehit aileleri ve engelli derneklerinin Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’e çok şey borçlu olduğunu dile getiren İşler, “Şu anda burada varsak, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in sayesinde varız. Biz bütün dernekler olarak Ahmet Başkanımızı çok şey borçluyuz. Buradaki dernek başkanlarımızla konuştum. Ahmet Başkanımızın yanında çalışan, müdürü, memuru, işçisi ne varsa hepsi bize hizmet eder. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Birlikte başaracağız, başarmak bizim işimiz. İyi ki, varsınız; var olmaya da devam ettiği müddetçe birlik ve beraberliğimiz devam edecektir. Hepinizi saygıyla selâmlıyorum.” diye konuştu. 
“YAPMAK İSTEDİĞİM BİRÇOK PROJE VAR”
Trabzon’a yapmak istediği birçok projenin olduğunu 31 Mart’tan sonra bunları hayata geçirmeye devam edeceğini kaydeden Başkan Genç ise, “Burada olmaktan gururluyuz, mutluyuz. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Ortahisar’ın kuruluşundan itibaren belediye başkanlığı görevini ifa ediyorum. Yaptıklarımız oldu, yapamadıklarımız oldu, yapmak istediklerimiz oldu, hâlâ var. Çünkü çok şükür, bu şehrin evladı olarak bu şehre bir çivi çakmanın, bir eser kazandırmanın heyecanı var içimizde. Nasip olursa bunları da yapmanın gayretinde olacağız. Yaptığım işlerden bugün en kıymetli olanı bugün bu sofra etrafında birleştiğimiz, başta söz verdiğimiz şehit ailelerimiz ve 17 derneğimizi bir araya toplayıp, onların burada güzel bir mekân sahibi olmalarını temin etmek oldu. Mesai arkadaşlarımız muhtarlarımıza da burada yer tahsis ettik. Bu hakikaten en mutlu olduğumu işlerden bir tanesi oldu, olmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı. 
“BU ŞEHİRDEKİ BÜTÜN KESİMLERİ DÜŞÜNMELİYİZ”
Başkan Genç, özel gereksinimli bireyler konusunda Cumhurbaşkanı önderliğinde Türkiye’de bir zihniyet devrimi yaşandığını ve özürlü anlayışının yıkıldığına vurgu yaptı. Özel gereksinimli bireylere yönelik adımlara devam edeceğini dile getiren Genç, “Şehrin yöneticisinin şehrin bütün kesimlerini düşünmesi lazım. Ama geriye dönük baktığımızda özellikle cumhurbaşkanımızın da bir zihniyet devrimiyle beraber ortaya koyduğu anlayışa, yani özürlü kavramını ortadan kaldıran anlayışa biz de yerel ölçekte katkı sunmaya gayret ettik. Bu kardeşlerimiz Allah’ın yaratma iradesinin bir gereği olarak ya da doğuştan bu şekildedir. Bu her iki durumda da Yüce Rabbimizin takdiridir. Bu hem bu vatandaşlarımız hem de onları yönetenler için bir imtihan vesilesi ve bir sorumluluktur. Biz bu birlikteliği sağladık, inşallah bundan sonraki adımlarımızda da aynı gayrette olacağız.” dedi. 
“OTİZM YAŞAM MERKEZİ KURACAĞIZ”
TOKİ’den Otizm Yaşam Merkezi’nin yapımı için 36 dönümlük alanı devraldıklarını ifade eden Genç, “Üzerinde çok çalıştığımız Engelsiz Yaşam Merkezi’nin nihayet temelini attık. Meydan bölgemizde de bir ünitemiz olacak. En Mutlu Köy’ümüzde çok şükür şu anda 20 tane özel bireyimiz güzel çalışmalara imza atıyor. Ve burada mutlu ve huzurlu oluyorlar. Bütün bunları bir anlayış ve samimiyetle beraber yapıyoruz ama Allah (C.C.)’da bereketini veriyor. Tıpkı biraz zorlandığımız ama bu dönemde hayata geçireceğimiz TOKİ’den 36 dönümlük yerin tahsisini kısa zaman önce aldık. Orada otizmli ilgili bir ünite yapacağız. İnşallah göreve gelir gelmez, bu 36 dönümlük yerde bir Otizm Yaşam Merkezi’ni hayata geçireceğiz. Engelli kardeşlerimizin topluma intibakı, rehabilitasyonu, istihdamı ve mutluluğu için çalışıyoruz. Daha çoğunu yapacağız. Bu da bizim için bir imtihan vesilesidir.” cümlelerini kullandı. 
“DERNEKLER ARASINDA KOORDİNASYON VE İŞBİRLİĞİ ARTTI” 
17 engelli derneğinin aynı çatı altında bir araya getirilmesinin proje üretimi ve dernekler arasındaki işbirliğini artırdığına vurgu yapan Başkan Genç, “Bugün öyle bir birlikteliğe vesile olduk ki, burada görme engelli kardeşimiz Yusuf Şafak işitme engellilere yönelik projeler yapıyor. Kendisi proje üretme konusunda oldukça mahir, bir kez daha bu gayretlerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah budan sonra da daha güzellerini yaparız. Allah bize şehitlerimizin şefaatini nail eylesin ve bizi cennette onlarla buluştursun. Bu işler sadece bizim anlayışımız, gayretimizle olmuyor, bu işler bir ekip işi. Ben bu vesileyle kıymetli Başkan Vekilimiz Nusret Onur Bey’e, müdürlerimize, çok teşekkür ediyorum. Bizden bu çalışmalarımızda hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen kıymetli İl Başkanımıza, onun nezdinde bütün teşkilat yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 
Başkan Genç, programda Trabzon Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şeref İşler’in doğum gününü kutladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber