BAŞKAN ZORLUOĞLU GELECEĞİN İMAM HATİPLERİYLE BULUŞTU


Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen 220 öğrencinin katıldığı 8 aylık eğitimin sonunda başarı elde edenler, imam hatip olarak atanacak. Açılış törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Bu güzel tesisin burada vücut bulmasına vesile olan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen 220 öğrencinin eğitim alacağı Diyanet Akademisi Trabzon Hafız Ali Haydar Özak Dini İhtisas Merkezi hizmete açıldı. Kaşüstü Mahallesi’nde yer alan ihtisas merkezinin açılış törenine Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Nurettin Muhtar Acar, il protokolü ve din görevlileri katıldı.
 
OLUMLU SONUÇLARINI GÖRECEĞİZ
Törende bir konuşma yapan ve tüm katılımcıları selamlayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın başta İmam Hatipler olmak üzere, Kur'an kursu öğreticisinden müezzinlere, tüm idari görevlilerden vaizlere ve müftülere dönük eğitim anlamında vizyonunu değiştirmesi, çağın gereklerine uygun bir şekilde yeniden yapılanması ve kurumsal anlamda büyük bir adım atması takdire şayan. Beklentilere gerçek manada cevap verecek çok büyük bir adım. Bu değişimi gerçekleştiren ve bu manada gayret gösteren bütün büyüklerimize Trabzon'dan teşekkür ediyorum. İmam hatiplerimiz ve diğer din görevlilerimizin önemini benim anlatmama gerek yok ancak bu önemli görevi ifa edecek olan evlatlarımızın, kardeşlerimizin, hocalarımızın çok daha donanımlı çok daha hazır bir şekilde göreve başlayacak olmaları hakikaten çok kıymetli. Bunun olumlu sonuçlarını da inanıyorum önümüzdeki yıllarda çok daha net bir şekilde göreceğiz” dedi.  
 
EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Günümüzde gençlerin farklı etkinliklere yönelebildiklerini de dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Bizim çocukluğumuz gibi değil, çocukların çok farklı alternatifleri var. Sanal dünya var. Dolayısıyla bu yeni duruma uygun ve gençlerimizi kucaklayacak, onları camiyle, toplumla, dinle yakınlaştıracak yenilikçi yaklaşımlar çok değerli. Çocuklarla, gençlerle özel olarak ilgilenmek gerekiyor. Bu güzel tesisin burada vücut bulmasına vesile olan büyüklerimiz var. Burası fonksiyonel anlamda yerini bulmuş bir kurum oldu. Değerli Valimize, Müftümüze, Diyanet İşleri Başkanlığımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Zorluoğlu, ulaşım konusunda kendisine iletilen talebin en kısa sürede değerlendirileceğini söyledi. Zorluoğlu ayrıca talep edilmesi halinde Türkiye’nin her yerinden Trabzon’a gelen kursiyerlere yönelik etkinlikler düzenleyebileceklerini ifade etti.
 
USTAOĞLU: BAŞARILAR DİLİYORUM
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ise dini ihtisas merkezlerinin millete hizmet noktasında önemli görevler üstlendiğini ifade ederek “Burada 8 ay boyunca eğitim görecek olan din görevlileri, sizler Peygamber mesleği olan imamlık mesleğini icra edeceksiniz. Sizlerin her açıdan donanımlı bir şekilde yetişmeniz, görev yaptığınız bölge ve ülkemiz için çok önem arz ediyor. Sizlere yeni görevlerinizde başarılar diliyor bu ihtisas merkezinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber