ÇAYKUR’UN YAPTIĞI ÇAY FABRİKASI TAMAMLANMAK ÜZERE

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE- ÇAYKUR Genel Müdürlüğü tarafında planlanan ve yapımı devam eden Organik Çay Fabrikası 2023 Yaş Çay kampanyasında hizmete girmiş olacak.14 Mayıs 2022 tarihinde başlayan Fabrikanın inşaat kısmı önemli ölçüde tamamlanmış durumda.

Çamlıhemşin ile birlikte Çay Fabrikası olmayan 2 ilçeden birisi olan İkizdere’de ÇAYKUR’un planlayarak yapımına başlanan günde 100 ton yaş çay işleme kapasiteli Çay Fabrikası inşaatı tamamlanmak üzere. Çay Fabrikasının yapılmasını sabırsızlıkla beklediğini söyleyen vatandaşlardan İş adamı Erkan Gül memnuniyetini belirterek şunları söyledi’’ 14 Mayısta başlayan Fabrikamız ilçemize bölgemize memleketimize hayırlı olsun. Çok şükür Azcık kaldı, bitti biter. Yıllardır bekledik. Pek yakında çok insanımıza, Hemşerimize Ekmek kapısı olacak inşallah, İkizdere’mize bir nebze olsun Can suyu, ilaç gibi gelecek, İkizdere’mizde bazen şahit olduğumuz bilhassa sonbahar sonrası bomboş kalan ana caddemiz daha çok insanla hareketlenecek, esnaflarımızın iş yerleri daha bereketlenecek, ilçemize yeni bir nefes olacak bu güzel tesis. İlçemizde 10 larca yıl sonra başlanan Çay Fabrikası ilçemizin eski kalabalık günlerine dönüşün başlangıcıdır, bu güzel eser sonrası, ilçemiz, köyleri ve yaylaları için bugüne kadar kurduğumuz Hayaller Tek Tek gerçek olacak, inşallah.

Bu Fabrikanın yapımında desteğini, emeğini hiç esirgemeyen ÇAYKUR Genel Müdürümüz Yusuf Ziya Alim ve ekibine sonsuz teşekkür ediyoruz. Devlet içinde olan ve devletimize yakın olan Büyüklerimizden ricamızdır, Daha yaşanılabilir daha refah bir İkizdere için elinizden geleni yapın. Biz biliyoruz yapıyorsunuz zaten ama eminim ki daha da çok şeyler yaparsınız. Ne yapalım bir İkizdere’miz ve köyümüz ve yaylamız var onlarında değerini verelim ve bilelim, kimse size bir Saklı Cennet İkizdere daha vermez’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber