banner238

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmanın en büyük anahtarı olan Cumhuriyetimiz, 100 yıllık süre zarfında Ülkemize çok şeyler kazandırmıştır. İhracat camiası olarak baktığımızda 250 Milyar dolarlık ihracat hacmine ulaşmamız sağlam temel ve değerler üzerinde kurulan Cumhuriyetimiz sayesinde olduğunu hiçbir zaman unutmadık. Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmemiz ve gelişmiş ülkeler kategorisine yükselebilmemiz, Türk insanının yaşam ve refah kalitesinin çok daha üst düzeylere ulaşabilmesi, hiç şüphesiz Atatürk’ün belirlediği Cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkmamız ve o rotada ilerlemekle olacaktır.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında; Ülkemizin sanayide teknolojik dönüşümünü sağlamış, Üniversitelerinde teknoloji üretip ihraç eden, ihraç ürün profilinin %90’ı yüksek katma değerli ürünlerden oluşan, ihracatta ve ekonomide dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmuş ve tüm dünyanın yaşam kalitesi yönünden gıptayla baktığı örnek aldığı, yaşam kalitesinin en üst düzeyde olduğu bir Ülke olmayı başarmamız gerekmekte ve bu hayali gerçekleştirmenin gayretinde olmamız gerekmektedir. Yeni kuşakların bu başarıya imza atacaklarından hiç şüphemiz yoktur. Yeter ki Cumhuriyetin kuruluş aşamalarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı gibi insan üstü bir çaba gösterelim, insanımızı buna inandıralım ve Cumhuriyet değerlerine taviz vermeksizin sahip çıkalım.

Bu vesile ile ihracat camiası olarak en büyük değerimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ni bize emanet eden ve bu uğurda canlarını feda eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hatıraları önünde saygıyla eğiliyor ve tüm milletimizin Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü ve Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyoruz.

Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Adına

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber