Düzkışla Belediye Başkanı Kasak, Başkan Genç’i ziyaret etti

Ziyarete Hasköy ilçesi Dağdibi Mahalle Muhtarı Kadri Coşkun da eşlik etti.

“GÜÇLÜ BİR İŞBİRLİĞİMİZ VAR”

Başkan Genç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ortahisar Belediyesi ile Düzkışla Belediyesi’nin 2021 yılında kardeş belediye protokolü imzaladığını ve her geçen gün iki belediye arasındaki kardeşlik ilişkilerinin güçlendiğini belirtti. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki belediyelerle ilişkilerin geliştirilmesine önem verdiklerini kaydeden Genç, şöyle konuştu: “Düzkışla, Muş’un Hasköy ilçesine bağlı 1991 yılında kurulan küçük bir belde… 2500 civarında nüfusu olan bir beldemiz... Düzkışla Belediye Başkanımız Hüseyin Kasak belediyemizi ikinci kez ziyaret ediyor. Her yıl kardeşlik hukukumuzu daha da pekiştirip, güçlendiriyoruz. Bir de orada Trabzonspor taraftarlar derneği var. Güçlü bir Trabzonsporluluk var orada. İşin bu yönü de öne çıktı. O bölgedeki bütün Trabzonspor dernekleriyle birlikte çalışıyoruz. Onlara destek oluyoruz, birlikte proje yapıyoruz. Bunun yanı sıra biz Ortahisar Belediyesi olarak kardeşlik protokolü imzaladığımız Gölcük, Kıbrıs-İskele, Ürgüp-Ortahisar ve Elazığ-Keban belediyelerimizle de güçlü bir işbirliği yapıyoruz. Doğu ve Güneydoğuda kardeşlik hukuku oluşturduğumuz Siirt, Mardin-Kızıltepe, Batman ve Diyarbakır illerimiz var. Çeşitli ziyaretlerimiz ve işbirliği çalışmalarımız oldu. Karşılıklı festivaller yaptık. Bu tür ilişkilerin sadece belediyecilik anlamında kültürel işbirliği ve dayanışmadan öte milli birlik ve beraberlik açısından da çok çok önemli olduğunu bizatihi oraları ziyaret eden bir kişi olarak müşahede ettim.”

“KÜLTÜRLERİN DAYANIŞMASI VE KAYNAŞMASI ÖNEMLİ”

Düzkışla Belediye Başkanı Hüseyin Kasak ise kardeş belediye uygulamalarının kültürel işbirliği ve dayanışmanın yanında Türkiye’nin milli birlik ve beraberliğini de kuvvetlendirdiğini dile getirdi. Kasak şöyle konuştu: “Ortahisar Belediyemizle çok güzel, örnek alınacak bir kardeşlik hukukumuz var. Karşılıklı olarak ilçelerimizi ziyaret

ediyoruz. Yerel kültürlerin birbirleriyle tanışması, kaynaşması ve dayanışması adına bu tür birliktelikleri önemsiyorum. İnşallah ileriye dönük olarak birçok projeyi birlikte hayata geçirerek milli birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştireceğiz. Başkanımızın bize gösterdiği hüsnü kabulden dolayı bir kez daha kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum. Ortahisar, Düzkışla işbirliği inşallah ilerleyen zamanlarda daha da kuvvetlenecek. Bundan oldukça ümitli olduğumu belirtmek isterim.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber