banner128

En güzel şampiyonluk fotoğrafları ödüllerini aldı!

Ortahisar Belediyesi’nin Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ile ortaklaşa düzenlediği “O Sene Bu Sene” adlı fotoğraf yarışmasının ödül töreni Zorlu Grand Otel’de gerçekleştirildi.

Ortahisar Belediyesi’nin Trabzonspor’un şampiyonluğu yolunda çekilmiş en güzel fotoğrafları seçmek ve gelecek nesillere kalıcı eserler kazandırma adına Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonuyla birlikte organize ettiği yarışmaya farklı illerden 58 fotoğrafçı katılmıştı.  

Törende Trabzonspor’un kurucularından Nizamettin Algan, eski başkanlardan Ahmet Celal Ataman ile geçmişte asbaşkanlık yapmış Besim Kahraman, Ali Kemal Başaran, Necmettin Aytekin, Hayrettin Hacısalihoğlu, Erol Tuna, Nevzat Şakar, İskender Önal, Haşim Saitoğlu, Ömer Sarı ve merhum Hikmet Onur adına temsilcisi Nusret Onur’a teşekkür plaketi verildi.

“TARİHE BİR NOT DÜŞMEK İSTEDİK”

Törenin ilk konuşmasını yapan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor’un bir şehrin güce karşı duruşunu ve karakterini ortaya koyduğuna vurgu yaparak, “Bu camiaya destek veren, birçok kesimlerden gönül veren insanlara çok teşekkür ediyorum. Trabzonspor tek kelimeyle ifade edersek göz bebeğimizdir. Bu şehrin insanının bu güzide insanının en yüksek değeridir, çok geniş platformudur. Bir güce karşı duruşu, karakteri sergileyen, bu şehrin duruşunu ortaya koyan, bu yönleriyle beraber Anadolu’da yer etmiş ve bu özeliklerinden dolayı Anadolu Beyi ismini almıştır. Bu kulübü kuran büyüklerimiz, efsane başkanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle anıyorum. İyi ki, böyle bir güzide bir kulüp kuruldu. Ve iyi ki, bu şehri ulusal ve uluslararası olarak temsil eder duruma geldi. Daha önce biliyorsunuz 2011 şampiyonluğumuzdan sonra 8. şampiyonluğumuzu yaşadık. Ortahisar Belediyemiz ile Fotoğraf Sanatları Derneği ile birlikte 8. şampiyonluğumuza giden bu yolu fotoğraf yarışmasıyla tescil etmek istedik. Tarihe bir not düşmek istedik. Bir hatıra olsun istedik. Fotoğraflara baya bir talep var. Hepsi birbirinden kıymetli eserler. Ben ilk önce dereceye giren kıymetli sanatçılarımıza teşekkür etmeyi borç bilirim. Bu konuda emek veren kıymetli jürimize şükranlarımı sunuyorum. Hakikaten çok kıymetli anları kareye alarak sabit kıldılar.   Ben kulübümüze emek veren bütün kıymetli emektar yöneticilerimizi bir kez daha anıyorum. Bize şampiyonluk yaşatan, bizi kenetleyerek şampiyonluğa taşıyan kıymetli Ahmet Ağaoğlu başkanımıza, yönetimimize, kıymetli hocamıza, futbolcularımıza ve emek veren çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu sene 9. ve devamını bekliyoruz. Nice başarılar inşallah. Kulübümüze ligde ve Avrupa Kupasında bir kez daha başarılar diliyorum.”  ifadelerine yer verdi.   

“YENİ BİR HİKÂYE YAZMAK İSTİYORUZ”

Trabzonspor’un Anadolu’nun gür sesi olduğunu kaydeden Trabzonspor Başkan Yardımcısı Zeyyat Kafkas, “O sene Bu sene yarışması öncelikle başkanımıza emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu yarışmada ödül alanları da ayrıca tebrik ediyorum. Trabzon şehri bir spor şehridir. Trabzon’un T’sinin olduğu bu dinamikleri ortaya koyduğumuzda bu şampiyonluk şeklinde tezahür ediyor. Şimdi yeni bir sezonda yeni bir hikâye yazmak istiyoruz. İyi günde kötü günde kulübümüze destek vererek geleceğe taşıyacağız. Bu manada hepinizden destek bekliyoruz. Trabzonspor Anadolu’nu gür sesidir.” şeklinde konuştu.

“ŞAMPİYONLUK YAŞADIM”

Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale konuşmasında, “Trabzonspor’un bir mülki idare amiri olarak bu şehirde şampiyonluğunu yaşamak bana nasip oldu. Bu yarışmaya katılan bütün fotoğraf sanatçılarına, emeği geçen herkese emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Daha nice başarılarda beraber olmak dileğiyle hepinize çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.  

“TRABZONSPOR ANADOLU’NUN ÜÇÜNCÜ ORTAK DEĞERİ”

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ataman ise Trabzonspor’un ısrarcı ve mücadele eden bir takım olması gerektiğini dile getirerek, “Doğrusu benim açımdan o sene bu seneydi… Zira, ben 61 doğumluyum, 61 yaşındayım, plakam 61 ve 61 numaralı bir evde oturuyorum. bu mutluluğu yaşattığı için Trabzonspor’a şükranlarımı sunuyorum. Öncelikle Trabzonspor söz konusu olunca yüreğini ortaya koyan Başkan Ahmet Metin Genç’e teşekkürlerimi iletiyorum. Milletlerin ortak değerleri var. Müşterek din, müşterek dil gibi. Türk milleti olarak iki önemli değerimiz var. Dinimiz ve dilimiz. Bence Trabzonspor da Anadolu’nun bu değerlerden sonra üçüncü ortak değeri olmuştur. Trabzonspor, bize Yunan Bakasetas’ı, Siopis’i sevdirmiştir. Bizim her sene şampiyon olmamız gerekmiyor ama Trabzonspor gibi ısrarcı, mücadele eden, tuttuğunu koparan bir takıma sahip olmamız gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

“ÖMRÜMÜ TRABZONSPOR’A VERDİM”

Teşekkür plaketi verilen Trabzonspor’un eski başkanlarından Nizamettin Algan ise, “Benim için Trabzonspor mukaddestir. Ömrümün büyük bir bölümünü Trabzonspor’a verdim. Trabzonspor kurulduğu gün günümüze kadar, yalnız futbolda değil, Türkiye’de bir başka şeyi de sağladı. 8. şampiyonluktan sonra bunu göz göre tespit ettik. Nerede maç oynadıksa sahaları doldurduk.” dedi.

“TRABZONSPOR BİR ŞEHRİ TEMSİL EDEN TEK TAKIM”

Teşekkür plaketi verilen Trabzonspor eski yöneticisi Ahmet Celal Ataman bu sene elde edilen şampiyonluğun en büyük şampiyonluk olduğuna vurgu yaparak, “Bu büyük kulübün mensubu olmaktan gurur duyuyorum. Büyük meşakkatler çektik.  En büyük şampiyonluk bu sene olan şampiyonluktu. Buna emek verenlere sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bana göre bir şehri bütünüyle temsil eden tek bir takım var. O da Trabzonspor’dur. Diğer takımlar bütünüyle bir şehri temsil etmiyor.” ifadelerine yer verdi.  

“YÖNETİM TRABZONSPOR’A HAYAT VERDİ”

Teşekkür plaketi verilen Trabzonspor Asbaşkanı Erol Tuna da Trabzonspor’un hedefinin her zaman şampiyonluk olduğunu belirterek, “Öncelikle bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. Trabzonspor bir gönül işi ve sonunda da hedef işidir. Trabzonspor’un hedefi her zaman şampiyonluk olmuştur. Bize son şampiyonluğumuzu yaşatan yönetimimizi tebrik ediyorum. Bize yeniden hayat verdi, can verdi. Ve anlamlı günü düzenleyen Trabzonsporumuzun çok iyi bir taraftarı olan kıymetli başkanımıza da çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“176 FOTOĞRAF YARIŞTI”

Toplamda 176 fotoğrafın yarıştığı organizasyonda 1.’liği ‘İnadıyla Şampiyon’ isimli fotoğrafıyla İnan Kalyoncu, 2.’liği ‘Şampiyon Trabzonspor’ isimli fotoğrafıyla Ömer Şahin, 3.’lüğü ‘Bayrak’ isimli fotoğrafıyla Murat İbranoğlu elde etti. Mansiyon ödüllerine ise ‘Kar Altında Bilet Sırası’ fotoğrafıyla Burak Altunöz, ‘Dalgaları Aşta Gel’ isimli fotoğrafıyla İnan Kalyoncu ve ‘Kupa Şampiyonun Ellerinde’ fotoğrafıyla İlhan Uzunismail layık görüldü. Yarışmaya Trabzon ile birlikte 16 ilden fotoğrafçı katılmıştı.

“ÖDÜLLER”

Yarışmada birincilik ödülü 5.000 TL, ikincilik ödülü 4.000 TL, üçüncülük ödülü ise, 3.000 TL olarak verilecek. Mansiyon alan yarışmacılara ise, 1.000’er TL ödül verildi.

Ödül törenine; Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ataman, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, Trabzonspor’un Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, Başkan Yardımcısı Zeyyat Kafkas ile Yönetim Kurulu üyeleri Sami Karaman ve Lokman Sadıklar, fotoğraf sanatçılarıyla spor camiasının önde gelen isimleriyle ve siyasiler katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220