Fatih Erbakan: ‘Sayın Erdoğan gençler yurtdışına keyfinden gitmiyor…’

Sırf daha iyi arabaya binmek, daha yeni telefon almak, daha çok konsere gidebilmek gibi süfli heveslerle ellerin yani başka ülkelerin başka toplumların kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz” sözlerine cevap verdi: “Sayın Erdoğan bu gençler keyfinden yurtdışına gitmiyor; KPSS’de 90 puan almış, mülakatta 40 puan verilip elendikleri için mecburen yurdunu evini bırakıp gidiyor.  Bu gençler ellerin kapısına neden gidiyor? 20 senedir gençlerin işsizliğine çare bulamadığınız için gidiyor.”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan partisinin Adana 2. Olağan İl Kongresi’ne katıldı.

‘Helikopterden inip halkın arasına girerseniz durumun farklı olduğunu görürsünüz’

Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongrede konuşan Erbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sakarya’da yaptığı, "Hani ekonomide her taraf çökmüştü, batmıştı. Helikopterden o yolları gördüm. Araçlar, otomobiller, otobüsler, kamyonlar, TIR'lar tıklım tıklım yollar dolu" açıklamalarını eleştirdi. Erbakan, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Helikopterden baktım. Yollar tıklım tıklım… Ekonomik kriz yok.’ diyor ama biz de diyoruz ki ‘Sayın Erdoğan, işler öyle helikopterden göründüğü gibi değil. Helikopterden inip biraz halkın arasına, esnafın yanına girerseniz durumun farklı olduğunu göreceksiniz. Milletvekilleriniz, parti yetkilileriniz yıllardan beri koptukları halkın arasına girsinler. Bizler sürekli olarak çarşıda pazardayız. Esnafımızla, halkımızla birlikteyiz. Ama oralarda ne sizi ne milletvekillerinizi ne de il yöneticilerinizi göremiyoruz maalesef. Çarşıya pazara, halkın arasına inin lütfen. Oralara indiğinizde ne göreceksiniz? Çarşı pazarda taneyle salatalık, taneyle domates alındığını göreceksiniz. Bakkallarda, çarşı pazarda, ucuz sebze meyve reyonu altında çürük ve ezik meyve sebze satıldığını göreceksiniz. Askıda ekmek kuyruklarını göreceksiniz. 2021’de 5,7 milyon hanenin sosyal yardım, 11 milyon 362 bin vatandaşın gıda yardımı aldığını göreceksiniz. Geçtiğimiz kış 4 milyon haneye doğalgaz veya kömür yardımı yapıldığını yani neredeyse 15 milyon insanın ısınma ihtiyacını karşılayamaması demek. Kaynak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı…”

‘Sayın Erdoğan Gençler yurtdışına keyfinden gitmiyor…’

Türkiye’de işsizler ordusunun Yunanistan nüfusunu geçtiğini ve her 4 gençten birinin işsiz olduğunu ve gelecekten ümidini kestiğini belirten Erbakan, “Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde 2 gençten biri işsiz. Gerçi siz bu gençlere acıdığınızı söylüyorsunuz; “Daha iyi bir araba daha iyi bir telefon için yurt dışına ellerin kapısına varanlara acıyarak baktığınızı” söylüyorsunuz.  Sayın Erdoğan bu gençler keyfinden yurtdışına gitmiyor; KPSS’de 90 puan almış, mülakatta 40 puan verilip elendikleri için mecburen yurdunu evini bırakıp gidiyor.  Bu gençler ellerin kapısında neden gidiyor? 20 senedir gençlerin işsizliğine çare bulamadığınız için gidiyor. 20 senelik iktidarınızda bu gençlere kaliteli bir eğitim veremediğiniz için gidiyor. Bu gençlere açlık sınırının altında asgari ücreti reva gördüğünüz için gidiyor. Başkan niçin gitsin?” diye konuştu.

Bu millete 6’lı masadan da hayır gelmez

Muhalefetin "6'lı Masa" toplantılarına da değinen Erbakan, şöyle devam etti:

"İktidar böyle de çözüm olarak sunulan ve sürekli bir araya gelip ‘altın günü’ yapan masa başındakiler ne durumda? Cumhurbaşkanı adayı yok. Milletin derdine derman olacak bir tane somut proje yok. Ortaya çıkan tek şey 'kim Cumhurbaşkanı olacak' kavgası ve 'parlamenter sisteme geçiş'. Parlamenter sistem aşağı, parlamenter sistem yukarı çay, kahve içiyorlar. Sonra da fotoğraf çektirip dağılıyorlar. En son iki büyük ortak arasında adaylık tartışması kavgası çıktı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu kendi Cumhurbaşkanlığı adaylığını masaya adeta dayattı. Buna karşın Sayın Akşener 'Altılı masa noter değil, biz noter değiliz' ifadesini kullandı. CHP'den vaktiyle emanet milletvekilli almalarından kaynaklanan diyet borçlarını 31 Mart seçimlerinde CHP'ye geri ödediklerini ifade etti. Peki CHP'ye olan diyet borcunuzu ödediniz de masanın gizli ortağı olan HDP’ye diyet borcunuzu nasıl ödeyeceksiniz. Masaya dışarıdan destek veren ve baskı yapan HDP’nin yetkilileri ikide bir bu diyet borcunu hatırlatıyorlar, “Biz destek vermesek siz o koltuklarda oturamazdınız, o koltuklarda bizim sayemizde oturuyorsunuz”  diyorlar!  Daha bu aşamadayken bu hallere düşmüş,  birbirlerine diyet ödeme pazarlığına düşmüş  “ittifak” ortaklarından işbaşına gelmeleri halinde ne beklersiniz? Rabbime hamdolsun ki, biz kimseye diyet borcu olmayan bir partiyiz... Milli Görüş’ün bugüne kadar kimseye diyet borcu olmamıştır. Milli Görüş ilkelerinden hiçbir zaman taviz vermemiştir. "

Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Selahattin Baysal, tekrar İl başkanı seçildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber