banner237
banner238

GAZİANTEP ŞEHİR HASTANESİ’NE HIZLI VE GÜVENLİ ULAŞIM AĞI… 

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN:

-“DEPREMİN ARINDAN YARALARI SARIYORUZ. ŞEHİRLERİMİZİ AYAĞA KALDIRANA KADAR DİNLENMEYECEĞİZ” 

“GAZİANTEP SANAYİSİ, TİCARETİ, TARIMI İLE BÖLGESEL BİR MERKEZ HALİNE GELDİ” 

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU:

-“BİZ BURADA BU HASTANEYE RAHAT ULAŞABİLMENİZ İÇİN YAKLAŞIK 4 KİLOMETRELİK YOLU VE KAVŞAĞI YAPTIK”

-“BİZ HIZLI TRENİ MERSİN'DEN YOLA ÇIKARDIK MERSİN, ADANA, OSMANİYE VE GAZİANTEP'E İNŞALLAH GELECEK HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYORUZ, ŞİMDİDEN HAYIRLI UĞURLU OLSUN"

Gaziantep Şehir Hastanesi ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı. Törende, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yer aldı. 

Gaziantep Şehir Hastane’sinin hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, “Biz söz verdik mi yaparız. Gaziantep’e böyle eserler yakışır. Gaziantep Şehir Hastanesi’nin 1875 yatak kapasitesi yanında 4 bin 500 araçlık otoparkı ile sizlere hizmet verecek. Bağlantı kavşağımızı da resmen hizmete açıyoruz. Öyle bir şehir ki burası bölgenin çekim merkezi olacak. Deprem şehirlerimizi, altyapısıyla üstyapısıyla, şehir merkezi ve kırsalıyla tamamen ayağa kaldırana kadar durup dinlenmeyeceğiz.” diye konuştu. 

HAK SAHİPLERİNE İLK KONUTLARI TESLİM EDİYORUZ
Erdoğan, Islahiye’de yapımı tamamlanan konutlarımızın teslim törenini gerçekleştirdiklerini belirterek, 14 milyon insanı etkileyen asrın afetinin üzerinden 1 yıl geçmişken yaraları sarma sözümüzü hızla yerine getiriyoruz. Hak sahiplerine ilk konutları teslim ediyoruz.” Dedi. 
Gaziantep’in dev adımlarla büyümesine şahitlik ediyoruz. Durmadan usanmadan çalışmaya var mıyız? Cumhur İttifakı olarak el ele vererek dayanışma içinde yeni bir dönemin başlamasına hazır mıyız? Şehre destek vermeyi sürdürüyoruz. Gaziantep sanayisi, ticareti, tarımı ile bölgesel bir merkez haline geldi.” şeklinde konuştu.

Törende konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Gaziantep’e ulaştırma alanında gerekli olan hizmetleri bizleri bizler yapıyoruz değerli hemşehrilerim. Biz Gaziray’ı bitirdik, hizmete açtık. Nasıl Gaziray’dan memnun musunuz?” dedi. 

HIZLI TREN GAZİANTEP’E DE GELECEK
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, şunları kaydetti:
“Biz şimdi hızlı treni Mersin'den yola çıkardık. Mersin, Adana, Osmaniye ve Gaziantep’e inşallah gelecek. Hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Biz burada bu hastaneye rahat ulaşabilmeniz için yaklaşık 4 kilometrelik yolu ve kavşağı yaptık. Hayırlı uğurlu olsun. Biz şimdi bu seçimlerde de inşallah Gaziantep yakıştığı gibi olacak. Gaziantep'i biz her zaman arkamızda gördük. Allah razı olsun. Yolumuz açık olsun inşallah. Allah'a emanet olun.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber