Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes sloganıyla birlikte 81 ilde binlerce fidan toprakla buluştu.

Doğal kaynakların korunması ve yeşil alanların arttırılması amacıyla düzenlenen etkinliğe yoğun ilgi gösterildi. 

Fidan dikim törenine Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Orman Bölge Müdürü Emin Yıldız,  Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, siyasi ve STK temsilcileri, il protokolü, vatandaşlar, yurtlarımızda barınan öğrenciler ve gençlik merkezi gönüllülerimiz katıldı.

Fidan dikiminde konuşma yapan İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu;
“Her yıl olduğu gibi bu yıl da doğamızı korumak, yeşil alanlarımızı artırmak ve çevre bilincimizin farkına varmak için bir aradayız. Bugün, sadece fidan dikme günü değil, aynı zamanda doğamıza, topraklarımıza, su kaynaklarımıza ve iklimimize daha iyi bir gelecek bırakma günüdür.  Dikilen fidanların sadece bir ağaç değil, gelecek nesillere miras bırakılan bir yaşam kaynağı olduğu bilinci ile fidanlarımızı toprakla buluşturacağız. Spor tesislerimizin olduğu bu lokasyonu fidan dikim alanı olarak belirleyen Orman Bölge Müdürlüğümüze ve katılım sağlayarak emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Orman Bölge Müdürü Emin Yılmaz konuşmalarında binlerce fidanların toprakla bulaşacağına vurgu yaparak;
“11 Kasım 2019'da 'Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes' sloganıyla çıktığımız bu yolda, bugün de yine dikeceğimiz fidanlarla geleceğe nefes olmaya devam edeceğiz. Bu fidanlar; ilelebet yaşayacak olan Cumhuriyetimize ve en değerli mirasımız çocuklarımıza nefes olacak. Bugün Ülkemiz genelinde 2023 farklı lokasyonda düzenlenecek etkinliklerle milyonlarca fidan toprakla buluşturulacaktır. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bu sahayı bizlere açtığı için teşekkür ederim.”dedi.

Trabzon Valisi Sayın Aziz Yıldırım konuşmalarında;
“Bugün burada gençlerimizle, yavrularımızla,  büyüklerimizle, hanımefendilerle beyefendilerle hep birlikte fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Fidanları birlikte toprak ile buluşturacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılı nedeni ile Türkiye yüzyılı nedeni ile 2023 tane fidan dikilecek bunları zamanla arttıracağız.

Valiliğimizin, okullarımızın, üniversitelerimiz örnek orman alanları mevcut. Gençlerimize yeşilin ne kadar önemli olduğunu ağaç dikmenin ne kadar kıymetli bir iş olduğunu gelecek nesillere yeşil bir ortam yeşil bir vatan bırakabilmek için bunun ne kadar gerekli olduğunu anlatmalıyız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından il protokolü, gençler ve çocuklarla birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber