banner238

İKİZDERE ÇEVRE DERNEĞİNDEN HES’E HAYIR

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE- İÇDER-İkizdere Çevre Derneği son günlerde Dereköy HES konusunda yapılan tepkilere destek oldu.28 Kasım gümnü yapılacak Ç.ET toplantısında ilçemizi koruyacağız.

İkizdere Çevre Derneği(İÇDER)Basın sözcüsü Asuman Fazlıoğlu imzasıyla yapılan açıklamada’ ’İkizdere Vadisi korunması gereken 200 vadiden biridir. Ben iki yıl önce Dere köy tarafında balık almaya gittiğimde henüz dokunulmamış doğal ormanlar deresiyle uyumlu yerleşimler beni heyecanlandırmıştı. Kendi kendime buraların mutlak korunması gerekir dedim. Böyle bakir yerde HES olmamalı. İkizdere doğası tehdit altındadır. İkizdereli doğasıyla var olabilir.

Siyasete alet edilmeden hayır diyoruz

Bunun farkındayız politikaya alet edilmeden. Yöre halkının sağa sola çekmeden güçlerini birleştirmeyi çok önemli Bu şekilde tepki koyarsa sonuç alabilir. Kendimize soralım İkizdere’yi ne kadar koruduk soralım sırada başka hangi yıkım var bunları sormadan doğru cevapları bulamayız Bu kez umutluyum İkizdereli doğasının farkında korumak için ne gerekiyorsa yapacak. Biz İkizdere Çevre Derneği olarak gelişmeleri kendi içimizde değerlendirdik. Yörede yaşayan halkın tepki koymasına duyarsız kalmayacağız yanlarında olacağız. Diğer kurum kuruluşlara her türlü desteğe hazırız’’ denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber