İKİZDERE SOSYAL TESİSLER VALİ TARAFINDAN HİZMETE AÇILDI

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Adalet Bakanlığına bağlı Ceza ve Tutukevi yıllarca hizmet verdikten sonra 1990 yılında kapatılan cezaevi bugün sosyal tesise dönüştürüldü.

1990 Yılında ihtiyaç olmadığı gerekçesiyle Adalet Bakanlığı tarafından kapatılan Ceza ve Tutukevi yıllarca boş duruyordu. 1955 yılında yapılan ve kapatılınca kaderiyle baş başa kalarak enkaz haline gelen Ceza ve Tutukevi binasının yerine Kaymakamlık tarafından halka açık çok amaçlı çocuk parkı ve sosyal tesis yapıldı. İkizdere Kaymakamlığı tarafından cezaevinden sosyal tesise dönüştürülen yerde çocuklar oyun oynayacak aileler ile çay kahve içerek yöresel yemekler yiyerek dinlenmiş olacak.

İdareciler Gününde açıldı

Vali Kemal Çeber başkanlığında 10 Ocak İdareciler Günü programı sosyal tesiste yapıldı. İdareciler Günü toplantısı ardından tesis Kaymakamlık Sosyal Tesisinin resmi açılışı Vali Kemal Çeber Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve katılımcılar tarafından kurdele kesilmesiyle açıldı. Açılışta konuşan Vali Kemal Çeber’’ İlçede gerek misafirler için gerekse insanların yararlanacağı böylesi bir sosyal tesisin hizmete açılacak olmasından memnunluk duyuyoruz. Emeği geçenleri, katkıda bulunanları tebrik ederim. İçerisinde çocuk oyun parkı, çay ve yöresel yemeklerinde bulunacağı mutfağın olduğu tesis ilçe için önemli bir etkinlik yeri de olacaktır. İlçemize hayırlı olsun’ ’dedi.

Açılışa Vali Kemal Çeber ile birlikte Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları İl Orman İşletme Müdür Abdi Ekşi, AKP İl Başkanı İshak Alim ,İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, MHP İlçe Başkanı Abdurrezzak Uzun ve vatandaşlar katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133