banner237
banner238

İMKANLARI HALKA KULLANIYORUZ

BAHATTİN BAŞTÜRK

Gümüşhane merkez ArzularKabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış, belediye imkanları ile borçlanmadan bir otobüs ve bir minibüs satın alarak halkın hizmetine sundu. 3 milyon 100 bin TL’ye 29 kişilik otobüs, 1 milyon  650 bin TL’ye de sıfır kilometre bir minibüs alarak beldeye kazandırdı. 

Tanış, ayrıca aday olan mevcut belediye başkanlarına da çağrıda bulunarak, belediye bütçesinin seçim giderleri için kullanılmamasını istedi. Tanış, “Belediye bütçesinde tüm halkın hakkı vardır. Tüyü bitmemiş yetimin, garibin gurabanın hakkı seçim bütçesi olarak kullanılmasın. Aday olan kişinin seçim bütçesi için parası zaten vardır. Şahsi parası ile sahaya çıksın, 31 Mart akşamına kadar şahsi parasını kullansın” dedi. 

KURBANLARI KESİLDİ

İstanbul’dan satın aldığı sıfır kilometre Volkswagen marksa Crafter model minibüsü kendisi kullanarak beldeye kadar getiren Tanış, minibüs ve otobüs için kurban kestirdi. Tanış, belde ile 25 kilometrelik Gümüşhane arasında yolcu ve öğrenci taşımacılığı için kullanılacak araçlarla, belediye imkanları ile halka hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Tanış, beldede sivillerin 15 TL’ye, öğrencilerin ise 2.5 TL gibi sembolik ücretle Gümüşhane merkeze ulaşım sağladıklarını dile getirdi.

SEÇİME BELEDİYE BÜTÇESİ KULLANILMASIN

Tanış, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde, yeniden aday olan mevcut belediye başkanlarına da çağrıda bulundu. Tanış, seçim giderlerini şahsi bütçelerinden karşılanması gerektiğine vurgu yaparak, “Belediye imkanları halkın hizmetine kullanılmalıdır. ArzularKabaköy olarak, belediyenin imkanlarını vatandaşımızın hizmetine kullanıyoruz. Araçlarımızı borçsuz bir şekilde kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Seçimlere gidiyoruz. Belediye başkan adayı olan görevdeki başkanlarımız seçim için belediye imkanlarını kullanmasınlar. Kendi şahsi paraları ile seçim çalışması yapsınlar. Hak ve adaletten bahsedenlerin yapması gereken de budur zaten. Belediye imkanları başkanların seçim çalışması için kullanıldığı takdirde hak geçer. Buna dikkat edilmesi gerekir” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber