İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Ak Parti'nin ekonomi politikalarını eleştirdi "Yandaşa var, vatandaşa yok!" dedi.

ESNAF ZOR DURUMDA 

Görüştükler  herkesin ekonomiden şikayetçi olduğunu belirten Örs, "Küçük esnaf zor durumda, ‘bittik, tükendik.’ diyerek yakınıyor. Elektik faturaları önemli bir gider kalemi haline geldi. Önümüz kış. Vatandaş doğalgaz faturasını nasıl ödeyeceğini düşünüyor. Dolara endeksli kömür fiyatı almış başını gitmiş. 

GELİR YOK GİDER ÇOK! 

Gelir yok, gider çok. Kiralardaki artış ve dengesizlik durdurulamaz hale geldi. İktidarın politikaları yaşanan sorunları çözmeye yetmiyor. Ak Parti; "Ülke ekonomisi büyüyor, döviz kuru düşecek, TL değer kazanacak, millet enflasyona ezdirilmeyecek" dedikçe zam üstüne zam geliyor. 

ZAM ÜSTÜNE ZAM! 

Yakın zamanda elektrik ve doğalgaza gelen zamlar ortada. Ak Parti, kiracıları koruyacak tedbirler aldık diyor ama kiralar daha da artıyor. Bunun önüne geçecek en ufak bir çözümleri yok." dedi. 

Okulların açılması ile ailelerin maddi sıkıntılar yaşadığını söyleyen Milletvekili Hüseyin Örs, "Okullar açıldı. Açıldı ama anne babalar sıkıntıda. 

OKUL MASRAFLARI CEP YAKIYOR 

Çocukların okul masrafları cep yakıyor. Ak Parti'nin ekonomi politikaları sayesinde vatandaş çocuğuna borçla, taksitle kalem, defter alıyor. Yazıktır, günahtır. Ne böyle bir ekonomi olur ne de eğitim. Ak Parti algı yapmaktan vazgeçsin, bu milletin dertleri ile ilgilensin. Liyakatten uzak, keyfi kararlarla ülke yönetilmez. İktidar partisi, sürekli ülke ekonomisinin büyüdüğü masalını anlatıyor. Nasıl büyüyor, nereye büyüyor? Biz neden büyümeye yönelik bir işaret göremiyoruz. 

YANDAŞA VAR, VATANDAŞA YOK! 

Demek ki, ekonomi sadece belli bir çevreye büyüyor. Bu büyümeyi vergi indirimleri  ile abat olan, borçları silinen bir avuç şirket görüyor. Yandaş görüyor ama millet göremiyor. Yandaşa var, vatandaşa yok! Ak Parti'nin uygulaması bu." ifadelerini kullandı. 

AZ KALDI! 

Yaşanan bütün sorunların çözümünün İYİ Parti iktidarında olduğunu vurgulayan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, "Bu milletin artık dayanacak gücü kalmadı. Vatandaş kendini dinleyen, derdine çare olacak yöneticiler istiyor. Kimse merak etmesin. İYİ Parti iktidarında devlete liyakat, vergiye adalet, piyasaya güven gelecek. Hayat pahalılığı son bulacak. Az kaldı." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber