KTÜ Araklı Ali Cevat Özyurt Meslek Yüksekokulunda İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu Düzenlendi

Öğr. Gör. Mehmet Ali Engin'in açılış konuşmasının ardından Karadeniz Teknik Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Temel TAFLAN öğrencilere üniversite diplomalarının iş hayatında yeterli olmayacağını bu sebeple iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili tüm etkinliklere katılmalarını tavsiye etti.

İSG DER başkanı Mahmut CİHAN İsg kâtip sistemi ile ilgili bilgiler vererek iş verenlerin ve iş güvenliği uzmanlarının bu sistem üzerinden neler yaptığını anlattı.

A Sınıfı iş güvenliği uzmanı Abidin ÖZLER iş sağlığı ve güvenliği bilgi yönetim sistemi (İBYS)'nin ne olduğuna değindi. İBYS'ye nasıl veri girişi yapıldığını açıklayan ÖZLER ayrıca patlayıcı ortamlar ve patlamayla ilgili yönetmelikten de bahsetti.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saim OCAK meslekî bağımsızlık konusunda değinerek iş güvenliği uzmanlarının görev ve yetkilerini yerine getirmekte kısıtlanamayacağını belirtti. İş güvenliği uzmanının işverene yapmak zorunda olduğu yazılı bildirimleri açıklayan OCAK iş güvenliği uzmanlarının iş güvencesi hakkında bilgi vererek konuşmasını sonlandırdı.

Sempozyum saat 12.30'da sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber