banner128

KTÜ DENAR-1 Araştırma Gemisi Tanıtıldı

UZMAR Denizcilik katkılarıyla bakım ve onarımı gerçekleştirilen ve ulusal/uluslararası bilimsel çalışmalarda kullanılması planlanan 32,47 metre uzunluğunda, 9,60 metre genişliğindeki KTÜ DENAR-1 Bilimsel Araştırma Gemisi tanıtım töreni; Vali Yardımcısı Ali YILMAZ, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa YALÇIN, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürü Ünal BAYLAN, UZMAR Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan ALTUĞ ile Üniversitemiz Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi yönetim ekibi, akademisyenler ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, açılış ve protokol konuşmalarıyla devam etti. Rektör Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI konuşmasında "Biz, iklim değişikliği konusunda yetkin bir üniversiteyiz. Her türlü çalışmada, bu gemi inşallah kullanılacak. Yıllık ne ürettiğini, ne yaptığını takip edeceğiz. Karadeniz’de bir söz söylenecekse bizim gemi ile Sürmene Deniz Bilimleri Fakültemiz söyleyecek." sözlerine yer verdi. 
Tören, katılımcıların geminin teknik özelliklerini incelediği ve hakkında genel bilgi aldığı kısa bir gezi ile hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220