banner128

Minikler fidanları toprakla buluşturdu!

Etkinlikte Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Göktaş, Pelitli Şehit Kadir Tuncer İlkokulu öğrencileriyle birlikte fidanları toprakla buluşturdu. Etkinlik kapsamında 42 adedi meyve olmak üzere 65 fidan toprakla buluşturuldu.

“İLÇEMİZİ YEŞİLLENDİRİYORUZ”

Ortahisar’da yeşil alanları artırmayı öncelikli hedef olarak belirlediklerini ve bu doğrultuda park ve yeşil alan projelerinin bir bir hayata geçirildiğini kaydeden Göktaş, “Çevre dostu belediyecilik anlayışı doğrultusunda Ortahisar’ı yeşillendirmek için fidan dikim faaliyetlerine ağırlık verdik. Çocuklarımızla birlikte bu güzel havada fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Çocuklarımıza fidan dikmenin önemini anlattık. İlçemizi ne kadar yeşil bir hale getirirsek yaşam kalitemiz, hava kalitemiz de aynı oranda artar. Belediyemiz bünyesinde bulunan fidan üretim merkezinde ürettiğimiz fidanlarla ilçemizi süslemeye, daha güzel, daha yeşil bir görünüme getirmeye devam edeceğiz. Yeşil alanlarımızı fidan, bitki, çiçek ve çalılarla donatarak ilçemizi güzel bir görünüme kavuşturuyoruz.” dedi.

“YÖRESEL MEYVE FİDANLARI DİKİLİYOR”

Ortahisar Belediyesi’nin yaklaşık 90 farklı türde fidan, bitki ve çiçeğin üretimini gerçekleştirdiğini ifade eden Göktaş, “Diktiğimizin fidanların yüzde 90’ını kendi merkezlerimizde üretiyoruz. Yöremize uyum sağlamış bitki, fidan ve çalıların yanı sıra yöresel meyvelerimiz olan karayemiş, Trabzon hurması ve muşmula gibi türlerden de meyve bahçeleri oluşturuyoruz. Alıç, ladin, çam, ıhlamur, çınar, atkestanesi, yasemin, kızılağaç ve sedir başta olmak üzere yaklaşık 90 farklı türde fidan, bitki ve çiçeğin üretimini gerçekleştiriyoruz. Parklarımızı da kendi üretimimiz olan yöresel meyve fidanları ve orman fidanlarıyla güzelleştiriyoruz. Hem kendi üretimimiz olan türler, hem de dışarıdan satın aldığımız türlerle Ortahisarımızı fidanlarla donatmayı öncelikli hedef olarak belirledik.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220