OVİT TÜNELİNİN TEK TÜPÜ 2.5 AYDIR KAPALI

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE- Türkiye'nin yapımı tamamlanan en uzun tüneli Rize ve Erzurum karayolu üzerinde Ovit Dağı'nda bulunan Ovit Tüneli’nde altyapı bakım ve onarım çalışmaları için İkizdere-İspir yönündeki tüp 1 Kasım 2022 tarihinde ulaşıma kapatılmıştı.

1 Kasım 2022 tarihinde Rize Valiliği’nden yapılan açıklamada, çalışmaların devamı müddetince ulaşımın diğer istikametten iki yönlü (gidiş-geliş) olarak sağlanacağı belirtilerek, “Güzergâhı kullanacak sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.” ifadelerine yer verilmişti. 1 Kasım 2022 tarihinin üzerinden 2,5 aydan fazla süre geçmesine rağmen halen bir çalışma başlamaması sürücüleri de tedirgin ediyor.

Rize’den giden sağ yöndeki tünel tüpünün asfalt zemininde bozulmalar olduğu gerekçesiyle 1 Kasım 2022 tarihinde tünel ulaşıma kapatıldı. Ulaşıma kapatılan sağdaki tüpte henüz bir çalışmanın olmaması yöre insanını da endişeye sevk ediyor.’’ 1,5 ay geçti Tünel kapatıldı ama henüz hiçbir çalışmanın başlamaması üzüntü verici. Tünelin zemin asfaltında oynama tespit edilmiş ve bu yüzden ulaşıma kapatılmıştı. Yeni yapılan tünelin zemininde niye arıza meydana geliyor. Bugüne kadar niye çalışma başlamadı bilinmiyor. Tünel onarımına ne zaman başlanacak. Karayolları yetkililerini daha duyarlı olmaya ve işi hızlandırmaya davet ediyoruz’’ dediler. Sağ Tünelin kapatılmasıyla ulaşım soldaki tüpten kontrollü olarak sağlanıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133