banner238

Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Trabzon Milletvekillerini ziyaret etti

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, bir dizi temas için gittiği Ankara’da Trabzon milletvekillerini ziyaret etti. Ziyarette, Şehir-Üniversite bütünleşmesi ve çalışmalar görüşüldü

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı Ankara temasları çerçevesinde, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adil Karaismailoğlu, Mustafa Şen, Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç, CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez ile İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyaretlerde, Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin projeleri hakkında milletvekillerine bilgilendirmede bulundu.

6 MİLLETVEKİLİ İLE İSTİŞARE YAPILDI
Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, KTÜ olarak Trabzon’a, bölgeye ve ülkeye katkı sunmaya devam ettiklerinin altını çizerek, “Üniversite-şehir bütünleşmesine büyük önem vererek devam ettiğimiz çalışmalarımızla hem üniversitemizin uluslararasılaşma sürecini devam ettiriyoruz, hem de şehrimiz ve bölgemizin kalkınması noktasında çalışmalara ağırlık veriyoruz” dedi.

YÜRÜTÜLEN PROJELER KONUŞULDU
Görüşmelerde üniversite-kent iş birliği çerçevesinde yürütülen projeler, iş birliklerinin daha da güçlendirilmesi, akademik alanda yapılan çalışmaların Trabzon’a etkisi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin son zamanlarda önemli organizasyonlara ev sahipliği yapması konuları görüşüldü.  Ziyaretler, Trabzon milletvekilleri ile yapılan verimli istişarelerin ardından sonra erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber