banner237
banner238

RİZE MUHTARLAR FEDERASYONU KÖYLERDE MEMNUNİYET ANKETİ YAPIYOR MUHTARLARA 50 SORULU ANKET

İSMET KÖSOĞLU

Rize Muhtarlar Federasyonu yerel yönetimler tarafından köylere yapılan hizmetlerin yeterliliği ve beklentilerini değerlendirecekleri hizmet değerlendirme ve memnuniyet anket çalışması yapıyor. Rize İl Özel İdaresi işbirliğinde yürütülen çalışmada 347 köyde, Federasyona bağlı köy muhtarları aracılığıyla 50 soruluk memnuniyet anketi yapılıyor.

Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Remzi Güzel anket çalışmasıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi "Sayın Valimizin öncülüğünde Rize İl Özel İdaresinin Rize’de bulunan 347 köy muhtarlarımız ile hizmet değerlendirme ve memnuniyet anket çalışması yaptık. Yapılan anket kapsamında muhtarlarımızdan, yerel yönetimler ile olan çalışma ilişkilerini değerlendirmelerini istedik. Bu çalışmada köy muhtarlarımızın genel sekreterliğimiz ile ilgili yapılan çalışmalarından memnuniyetlerini değerlendirirken aynı zamanda sorunları konusunda da bilgi sahibi olmayı hedefledik. Bununla birlikte çalışmaların iyileştirilmesi ile ilgili önerilerini aldık" dedi.

Köylerin ve vatandaşların pek çok sıkıntısını muhtarlar öncülüğü ve Rize İl Özel İdaresi’nin özverili çalışmaları ile yoluna koymaya özen gösterdiklerini belirten Güzel " Rize’mizin kalkınmasında, vatandaşlarımızın sıkıntılarının giderilmesinde ve köylerimizin daha yaşanılabilir bir yerleşim yeri olmasındaki çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettireceğiz. Köylerimizdeki alt yapı çalışmalarının yanı sıra eğitim, sağlık, çevre ve sosyalleşme alanlarında da projeler üretiyor köy ile kent arasındaki denge farkını en aza indirmek için çalışmalara devam ediyoruz. Tüm bunları yaparken, devletimizin kaynaklarını en faydalı şekilde yatırıma ve hizmete dönüştürülmesinde pay sahibi olan genel sekreterliğimiz ile çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber