banner238

Saadet Partisi Sözcüsü Aydın, Trabzon’da Konuştu…

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Birol Aydın, 2023 Seçimini Millet İttifakı kazanmış olsaydı, bugün Gazze’de yaşananların yaşanmasının imkan dahilinde olmadığını belirterek, “AK Parti değil, başka bir iktidar gelseydi, İsrail ve Batı, kesinlikle bu kadar pervasız olamazdı!” dedi.

Saadet Partisi (SP) Trabzon İl Başkanlığı Ekim Ayı İl Divan Toplantısı, parti il binasında yapıldı. Toplantıya Saadet Partisi İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Birol Aydın, İl Başkanı Şakir Şahintaş, GİK Üyesi Cevat Kurt, ilçe başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.

Toplantıda konuşan Aydın, İsrail’in Filistin’deki zulmüne dikkat çekerek bugün gelinen tabloyu ortaya çıkaran süreci anlattı.

Saadet Partisi’nin dün ne söylemişse, bugün de aynı şeyleri söylediğini, hep haklı çıktığını ama ülkeyi yönetenlerin bir türlü kendilerine kulak vermediğini kaydeden Aydın şöyle konuştu:

AK PARTİ, CUMHURİYETİN İLK 20 YILINDA YAPILANLARI YAPSAYDI; ÇAĞ ATLAMIŞTIK

Konuşmasına Cumhuriyet’in 100 yılını kutlayarak başlayan Aydın, “Cumhuriyetimizin 100. yılında Trabzon’umuzdayız. Bizlere bu toprakları vatan kılan İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi hürmetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimiz, mazlumların umudu olmuştur. Her daim gözler ülkemizin üzerinde olmuş, ne yapacağımız hep merak edilmiştir. Ancak milletten yetki alanlar görevlerini doğru yapmadığı için ülkemiz bugün bu haldedir. Cumhuriyetimizin 100 yılının dörtte birinde iktidarda olanların döneminde, ilk 20 yılda yapılanlar yapılmış olsaydı, ekonomik olarak, kültürel olarak çağ atlamıştık” dedi.

CUMHURİYET HER ZAMAN MAZLUMLARIN SIĞINAĞI OLMUŞTUR

Ama biz bu iktidara rağmen Türkiye’den umutluyuz. İşte Cumhuriyetin 100’üncü yılındayız. Dün bu Cumhuriyet, bütün mazlumların umudu, sığınağı olmuştur. Osmanlının üzerine çöken işgalcilere karşı bu coğrafyanın insanı, kimi Osmanlıcılık, kimi Turancılık, kimi İslamcılık adına, ama yenik düşmüş Osmanlının bakiyesi olarak, izahı mümkün olmayan bir mücadele verdi ve bir Cumhuriyet kurduk. Şimdi 100’üncü yıldayız. O zamandan beri dünyanın neresinde sıkıntılı, mazlum bir Müslüman varsa hepsinin sığınağı bu Cumhuriyet olmuş, Türkiye olmuştur.

Bugün de, Türkiye’nin bu kadar kötü yönetildiği bir zaman diliminde, Türkiye’nin ve bu coğrafyanın ruh köküne ait bir umudun var olduğu muhakkaktır. Gelinen noktada Filistin’de devlet olarak, Türkiye olarak bir şey yapma imkanımız var ama AK Parti olarak sözden başka bir şey yapılamayacağı ortadadır. Onun için bütün sorumluluk bize düşüyor.

İKTİDAR MİTİNGLERLE HAMASET YAPIYOR, SOMUT ADIM ATMIYOR

Gazze bombalanıyor, İslam ülkeleri sadece seyrediyor. İktidar da, muhalefet de kınıyor, miting yapıyor! İktidarla muhalefet arasında bir fark olması gerekmiyor mu? Bu kadar duygu sömürüsü, hamaset olur mu? Bir tane somut adım atıldı mı? Git İslam ülkelerine, liderlerle görüş! Bu durumu fırsat bil, git Esed’e, “Bir şeyler yapalım” de. Hep hamaset, hep duygu sömürüsü, ama ortada somut bir adım ve eylem yok!

BUGÜNLERE NASIL GELDİK, 2002’DE VE SONRASINDA NELER OLDU, HATIRLAYALIM

“Bugün yaşananlar, bugün gözümüzün önünde olup bitenler bugün mü yaşanıyor? Hatırlayalım: 2002’de ne oldu? 2003 Mart’ında TBMM’de ne oldu? 3 milletvekili daha ‘evet’ deseydi tezkere geçecek ve 65 bin ABD askeri Türkiye’de konuşlanacaktı. Tezkere geçmedi, fakat ardından yapılan bir düzenlemeyle Amerikan askerleri İncirlik’e yerleştirildi, onlarca uçak binlerce sorti yaptı ve sonuçta Irak’ta 1,5 milyon insan öldürüldü, milyonlarca insan mülteci durumuna düştü. Ebru Gureyb hapishanesinden yükselen feryatlar arş-ı Ala’yı titretti! Biz o gün de, bugün söylediklerimizi söyledik, aynısını yaptık. Erbakan Hocamızın önderliğinde, “Yapmayın bu 20’inci Haçlı seferleri provasıdır, önce Afganistan, sonra Irak, Suriye, İran, sonra sıra Türkiye’ye gelecek” dedik. Dinlemediler! İşte gelinen netice ortada.

İSRAİL’İN GÜVENLİĞİ İÇİN BÖLGEDEKİ YÖNETİMLER DEVRE DIŞI BIRAKILDI

İsrail’in bu coğrafyadaki düşmanları, Filistin’in en önemli koruyucuları olan yönetimler, Türkiye’yi yönetenlerin öncülüğünde devre dışı bırakıldı.

Irak’ta Saddam, Libya’da Kaddafi, Suriye’de Esad tek tek devre dışı bırakıldı.

2002’de uyardık dinlemediler, 2011’de uyardık dinlemediler. Sonuçta milyonlarca insan mülteci durumuna düştü, yüz binlercesi hayatını kaybetti, ülkemizin ve bölgemizin güvenliği ortadan kalktı!

SEÇİMİ MİLLET İTTİFAKI KAZANSAYDI, BUGÜN GAZZEDE BUNLAR YAŞANMAZDI

Son seçimin neticesinin neden böyle olduğunu anlamak istiyorsanız, fotoğrafın bütününe bakınız. Büyük plan devam ediyor, onu tıkır tıkır devam ettirebilecek bir idarenin göreve devam etmesi gerekiyordu. Çünkü içinde Saadet Partisinin olacağı bir iktidarın, İsrail ile normalleşmesi mümkün müydü? Ne oldu da başta Türkiye ve diğer İslam ülkeleri “normalleşme” sırasına girdiler. Filistin’de “normalleşen” tek bir husus var mı? Düşünün biz iktidarda olsaydık bugün Gazze’de yaşananlar yaşanır mıydı?

İhtimal dahilinde bile değil. AK Parti değil, başka bir iktidar gelseydi, İsrail ve Batı, kesinlikle bu kadar pervasız olamazdı! Onun için 2002’den beri devam eden projenin devam etmesi gerekiyordu. Büyük İsrail Planı, BOP devam etmesi gerekiyordu. Seçim sonuçları, muhalefetin başarısızlığıyla izah edilebilecek bir durum değildir. Bu kadar net! Süreci 2002’den bugüne ülkemizde ve bölgemizde yaşananlar üzerinden okursanız, seçim sonuçlarına dair esaslı bir çıkarım yapmış olursunuz.

AK PARTİ İKTİDARINDAN MÜSLÜMANLAR LEHİNE BİR ŞEY BEKLEMEK, SAFLIK OLUR

İsrail ve Batılılar, bir grup Arap ülkesi, Hamas’ı tasfiye etmek istiyor, çünkü Hamas normalleşmeye, İsrail’in yayılmasına, Batının dayattığı planlara karşı çıkıyor. Çünkü Hamas ‘Özgür bir Filistin’ istiyor. Bu normalleşme denilen şey, maalesef Filistin’in aleyhine, İsrail’in lehinedir. Tüm bu 2002’den beri yaşananlar ortada iken, AK Parti iktidarından İslam dünyasının ve Müslümanların lehine bir şey ummak saflık olur. Bugün Gazze’de yaşananlar için Türkiye’de iktidarın eliyle bir şeyler olmasını beklemek, saflık olur. Fakat iktidardan bağımsız olarak Türkiye’miz ve aziz milletimiz mazlumların umudu olmaya devam edecektir!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber