banner238

SAMSUN BAŞARDI TRABZON NİYE BAŞARMASIN?

Trabzon Bayburt Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Sadettin Okay, Trabzon Gümüşhaneliler Derneği başkan vekili Şeref Kurt, Trabzon Giresunlular Derneği Başkanı Cemil Alpaslan ve Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi’nin bir araya gelerek oluşturdukları “Trabzon Hemşeri Dernekleri Platformu” Trabzon’a gelen hasta yakınları için konuk evi yapılması noktasında mücadele veriyor.

HASTA YAKINLARI PERİŞAN

Trabzon’a sadece komşu illerden değil 12 ilden hasta akışı olduğunu belirten Trabzon’daki hemşeri dernek başkanları, “Hastane önlerinde yaşanan rezaleti ve çaresizliği hep birlikte ortadan kaldırmalı vatandaşlarımızı mağdur etmemeliyiz. Hasta yakınları hastalarına şifa ararken kendileri hasta oluyor. Onların rahat bir ortamda kalmaları ve ihtiyaçları karşılaması için Trabzon’da konuk evi şart” dediler

İLKADIM BELEDİYESİ BAŞARDI

Hemşeri Derneklerinin Trabzon’da çok büyük bir insanlık hizmeti olarak gördüğü projenin benzeri Samsun İlkadım Belediyesi tarafından hayata geçti. Samsun'un da çok büyük bir ihtiyaca cevap verecek 'Hasta ve Refakatçi Evi' projesinde son rötuşlar yapılıyor. Trabzon’daki hemşeri dernek başkanları İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı tebrik ederek kutladılar.

BAŞKAN DEMİRTAŞ DAVET EDECEK?

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş Trabzon’daki hemşeri derneklerinin bu yöndeki çabasını takdir ettiğini belirterek, “Sağ olsun hemşeri dernekleri platformu adına Ahmet Külekçi kardeşimiz bana ulaştı çalışmalardan bahsetti. Bizde kendilerini açılışa davet edeceğiz. Trabzon bizim komşu ilimiz. Bizimde faydamız olacaksa her türlü göreve hazırız” dedi.

'TÜRKİYE'DE BİR BENZERİ YOK'

Refakatçi evinin şehrin önemli bir eksiğini ortadan kaldıracağını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Toplam maliyeti 23 Milyon TL olan son derece modern otel tarzında bir misafirhane görevi görecek olan proje, Tepecik Mahallesi Gebi Caddesi’nde yapımı tamamlanmak üzere. Yatak kapasitesi olarak iki kişilik odalarda 60 yatak kapasitesi olan refakatçi evinde banyo, duş, yemek, barınma gibi günlük ihtiyaçların yanı sıra 3 öğün yemek hizmeti sunacağız" dedi.

'TİCARİ MANTIKTAN UZAKTA BİR PROJE'

Hasta yakınlarının yaşadıkları zorluklara yakından şahit olduğunu vurgulayan Başkan Demirtaş sözlerini ”Bu çalışma ile çevre il ve ilçelerden gelen hasta yakınlarının en büyük sorunu olan konaklama ihtiyacının karşılanacağı Hasta Refakatçi Evi’nde iki türlü hizmeti halkımızın kullanımına sunacağız. Burada ticari mantıktan uzak, sembolik rakamlarla her kesimin ihtiyacını karşılayacağız” ifadeleriyle tamamladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber