TKDK Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Toplam destek miktarı 80 milyon Avro olan işleme destekleri hakkında bilgi veren Aydoğdu,Hibe Miktarı %40-%50,KDV Muafiyeti %18 olan çağrının yatırım konularına da değindi.

Aydoğdu, bu dönemki çağrının süt ve süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması;Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması;Kanatlı Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması;

Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması;Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması konularını kapsadığını söyledi. İşleme ile ilgili desteklerin son başvuru tarihi 23.03.2021. Hayvancılıkta ise toplam destek miktarı 45 Milyon Avro,Hibe Miktarı: % 50-70, KDV Muafiyeti % 18, Son Başvuru Tarihi 16.03.2021 olarak açıklandı. Çağrı aynı zamanda yapılacak yatırımların "inşaat harcamaları, makine-ekipman alımları, proje hazırlama, görünürlük ve danışmanlık ücretleri"nin desteklenmesini de içeriyor. Ayrıca atık depolama ve atık yönetimi amacıyla yapılacak harcama kalemlerinde ise ilave olarak %10 hibe desteği bulunuyor.

TrabzonSiAD önceki dönem başkanları Nezih Onur, Aytaç Aydoğan, Hasan Kamil Hayali, başkan yardımcıları Seçkin Kanca, Tayfun Denizer;yönetim kurulu üyeleri Volkan Macit, Yusuf Çakır, Serhan Baygın, Mehmet Manzak, Aytaç Akyüz, Seyyare Sungur ve dernek üyeleri Cesur Gerigelmez,Yusuf Bektaş, Bora Numanoğlu, Turhan Sivrikaya, Adnan Bayram, Hakan Önel, Mehmet Ali Tuna, Erhan Şakar ve Serdağ Çakıroğlu’nun katıldığı toplantının ikinci bölümünde pandemi sürecinde yaşanan sorunlar istişare edilerek üye görüş ve önerileri değerlendirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber