TRABZON TURİZM ÜSSÜ OLACAK

Türkiye-Fas Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı sıfatıyla Fas’a yapacağı ziyaret öncesi Turizm Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulunan AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Trabzon'un yayla turizminden yeterince faydalanması için çalıştıklarını söyledi. Trabzon’da son yıllarda turizm sektörüne yönelik ciddi adımların atıldığını belirten Köseoğlu, “Trabzon’u bir turizm üssü haline getireceğiz.” dedi.

Trabzon’da 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinliklerine Fas ziyareti nedeniyle katılamayacak olan Milletvekili Köseoğlu, Trabzon’da iç ve dış turizmin gelişmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Trabzon’a gelen turistin memnun ayrılması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirten Köseoğlu, "Gelen turistin memnun ayrılması ve daha fazla turistin gelmesi için herkese sorumluluk düşmektedir. Fiyat standardının sağlanması, hizmet kalitesinin artırılması, yabancı dil bilen personelin istihdamı ve güler yüzlü hizmet önem arz etmektedir. Tüm vatandaşlarımızı bölgenin ve ülkenin ekonomik geleceği için gönüllü turizm elçisi olmaya davet ediyorum" dedi.

Köseoğlu, bölgedeki Arap turizminin gelişmesiyle yatırımcıların da yüzünün güldüğünü ifade eden Köseoğlu, "Trabzon, barındırdığı kültür mirası, şehir estetiği ve tarihi açısından Anadolu'nun bayraktarlığını yapan bir şehirdir. Özellikle Doğu Karadeniz'de son yıllarda dağ ve yayla turizminde çok önemli gelişmeler yaşanırken, Arap turistlerin sayısındaki artış yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Bölgeyi ziyaret eden Arap turistlerin büyük bölümü yaylaları ziyaret etmeden ülkelerine dönmüyor. Ancak bizim yaylalarda Arap turistlerin konaklaması için de çeşitli çalışmalar yapmamız gerekiyor." diye konuştu.

Trabzon turizminin iyi bir çıkış sergilediğini vurgulayan ve ciddi adımların atıldığını belirten Köseoğlu, " Trabzon'u hem iç hem de dış turizm açısından geliştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Yeşil Yol Projesi bunlardan sadece biridir. Uzungöl’de ve Sümela’da seyir terasları hizmete girdi. Yeni seyir terasları projelerimiz var. Sümela’nın restorasyonu inşallah Ağustos ayında bitecek. Sırada Vazelon Manastırı var. Karadeniz’in en uzun teleferik projesi olan Beşikdüzü Teleferik deneme seferlerine başladı. Uzungöl’deki teleferik inşaatı bu ay içinde başlayacak. Akçaabat Teleferik için ihale çalışmaları başladı. Yine Büyükşehir Belediyemizin bir teleferik projesi var. Onun da çalışmaları devam ediyor. Santa Harabeleri, yolu bitince hem Trabzon hem Gümüşhane’nin turizmine hizmet verecek. Bunlar ciddi adımlardır. Bu adımların devamı gelecek." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220