banner238

Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği'nde Renkli Bir Buluşma

Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği merkezinde düzenlenen etkinlikte, 31 farklı ülkeden gelen toplam 70 uluslararası öğrenci bir araya geldi. Türkiye'nin yanı sıra Afganistan, Azerbaycan, Burundi, Cezayir, Çad, Doğu Türkistan, Endonezya, Eritre, Ekvator Ginesi, Etiyopya, Fas, Filistin, Irak, İran, Kazakistan, Libya, Lübnan, Mauritius, Moğolistan, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Ruanda Sudan, Suriye, Somali, Sri Lanka, Ürdün, Yemen gibi farklı coğrafyalardan gelen uluslararası öğrenciler, bu özel buluşmada bir araya geldi.

Buluşma sırasında, yeni katılan öğrencilerle tanışma fırsatı bulundu ve yeni akademik dönem için beklentiler ve hedefler üzerine değerlendirmeler yapıldı. Katılımcılar, kendi ülkelerinden gelen kültürel farklılıkları paylaşma ve yeni dostluklar kurma şansı buldular.

Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Yılmaz, etkinlikle ilgili şunları söyledi: "Amacımız, şehrimizde eğitim gören uluslararası öğrencileri desteklemek ve bir araya getirerek kültürlerarası anlayışı artırmaktır. Bu tür etkinlikler, öğrencilerimize hem eğlenceli anlar yaşatıyor hem de daha verimli bir öğrenme deneyimi sunuyor. Bu sene öğrencilerimiz için eğitim odaklı ve nitelikli projelere imza atmak istiyoruz. İnşallah yakında başlayacak eğitim kurslarımız, sonrasında el sanatları kurslarımız, birbirinden farklı workshop etkinlikleri ile öğrenciye hitap eden işleri hayata geçireceğiz. Bizim derneğimiz sadece uluslararası öğrencilerin mekânı değil, aynı zamanda kendi ülkemizin öğrencilerinin de kendini geliştirebileceği bir mekân. Türk öğrencilerimizle uluslararası öğrencilerimizin kaynaşması, dil pratikleri yapması ve eğitimlerine kalite katması bizim en büyük hedefimiz. Bu programlarda bize katkı sunan Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği’ne, Tufan Pastanesi Meydan Şubesi’ne, değerli yönetim kurulu üyelerimize, Hanım Komisyonu Başkanımız Zeynep Ekinci’ye ve gözbebeklerimiz, çalışma ortaklarımız değerli misafir öğrencilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederim."

Bu renkli buluşma, Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği'nin uluslararası öğrencileri destekleme ve topluluklarını bir araya getirme misyonunun bir yansıması olarak görülüyor. Gelecekteki etkinliklerle birlikte daha fazla uluslararası öğrencinin bu tür bir dayanışma etkinliklerine katılması bekleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber