banner238

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım’ı Almanya’ya davet ettiler

Almanya Düren Karadenizliler Derneği Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Feyzullah Yurtsever ile Bielefeld Karadenizliler Derneği Başkanı Burhanettin Aydın, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler.

Almanya’da yaşayan çok sayıda Trabzonlu ve Karadenizli hemşerilerimizin selamlarını getirdiklerini belirten Almanya Düren Karadenizliler Derneği Başkanı Feyzullah Yurtsever “Değerli valimizin yeni görevi hayırlı olsun. Kendisi hem Trabzonlu hem de fanatik bir Trabzonsporlu. Babacan ve samimi tavrı ile bizi ağırladı. Çok mutlu olduk” dedi.

Aramızda görmek isteriz…

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Almanya’da hemşeri buluşması ve yayla şenlikleri düzenleyeceklerini belirten Almanya Bielefeld Karadenizliler Derneği Başkanı Burhanettin Aydın’da, “Sayın Valimizi Almanya’da aramızda görmek isteriz. Kendisini davet ettik. İnşallah katılım sağlayacaklar. Gurbetçiler olarak birlik ve beraberliğimizi sağlama noktasında çalışmalarımız sürecek” dedi.

Gönül Köprüleri inşa ediyorlar…

Almanya’da faaliyet gösteren Karadenizli Derneklerin birleşerek Federasyon kurma çabası içinde olduğunu belirten Feyzullah Yurtsever, “Biz hem gurbette dayanışma içindeyiz hem de oradaki vatandaşlarımız ve yabancılarımızla geziler düzenleyerek Karadeniz Bölgesi ile buluşturuyoruz. Bu sayede Almanya ve Türkiye arasında GÖNÜL KÖPRÜLERİ inşa ediyoruz ” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber