banner128

TRABZON’DA KIŞ TURİZMİ OLMAZSA OLMAZ PROJE TOZLU RAFLARDAN İNDİRİLMELİDİR

Ama kış aylarında Trabzon turizmi sıfırları görüyor. Şehrimizdeki turizmi yeni projelerle birlikte 12 aya yaymalıyız.
ALTERNATİF TURİZM ŞART
Bölgemizde alternatif turizm türleri yaygınlaştırılmalıdır. Bu potansiyel bölgemizde var. Yıl boyu turisti çekmek için yapılan projelere şehrimizin yöneticileri ve siyasileri artık ele almalıdır.
ÇAKIRGÖL DEĞERLENDİRİLMELİ
Bölgenin kış turizmi için en büyük potansiyellerinden bir tanesi de sahilden yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta Trabzon ve Gümüşhane sınırlarında olan Çakırgöl bölgesidir. Trabzon’un değerli ismi eski bakan Faruk Nafiz Özak bu proje için yıllarca uğraş verdi.
YATIRIM BEKLİYOR
Çakırgöl'ün kış turizmi açısından havzanın genel toprak yapısı, eğim, baskısı, karla örtülülük durumu ve ölçülen diğer meteorolojk veriler bakımından uygun bir yapıya sahip olduğu da tespit edilmiştir. Yani turizmi 12 aya yayabilmek için hali hazırda yatırım bekleyen bölgesi burasıdır.
PROJE TOZLU RAFLARDAN İNDİRİLMELİDİR
2004 yılından itibaren bölgenin turizme kazandırılması için yapılan çalışmalar yeniden ele alınarak eski bakanımız Faruk Nafiz Özak beyin bilgisinden ve çalışmalarından tekrar faydalanarak kayak merkezi oluşturulmalıdır. Kış turizmiyle beraber bölgeye yoğun olarak gelen Körfez turistlerin yanı sıra Avrupalı turistler de çekebiliriz.
TRABZON’UN GELECEĞİDİR
Trabzon’un geleceği turizmdir. Bunun için de turizmi hem yaz aylarında hem de kış aylarında yaşatmalıyız.
ÇAKIRGÖL CAZİBE MERKEZİ OLACAKTIR
Bu bölge kazandırılırsa Çakırgöl Yaylası kış turizmi açısından Türkiye’nin yeni bir cazibe merkezi haline gelecektir.
TRABZON BAKAN GÜCÜNÜ KULLANMALIDIR
Trabzon şehri olarak bakanlar kurulunda ve siyasette çok güçlüyüz. Bu heyecan verici. Kısır çekişmeleri bir kenara bırakarak şehrimiz ve bölgemiz için herkes elini taşın altına koymalıdır. Ankara’daki gücümüzü Trabzon’umuz için kullanmalıyız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner130

banner1