banner128

TTB Başkanı Eyyüp Ergan’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

99 yıldır parıldayan ve milletimizin geleceğini aydınlatan ve bir fazilet rejimi olan Cumhuriyetimizin sonsuza dek yaşayacağını belirten başkan Ergan, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ parolasıyla manda ve himayeye karşı duran Türk Ulusunun en büyük kazanımının 99’uncu yılını kutlamanın onuru, gururu ve heyecanını yaşadıklarını kaydetti.

Başkan Ergan, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Yedi düvele karşı savaşan ve sonrasında yokluklar içinden varlık yaratarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti kurdu. 29 Ekim 1923 asla unutulmayacak bir tarihtir. Atatürk, 10’uncu yıl nutkunda bugünün çok büyük bir bayram olduğunu açıkça belirtmiş ve ‘Türkiye Cumhuriyeti mesut, muvaffak ve muzaffer olacaktır’ demiştir. Bize emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet koruyacak ve daha da ileriye taşıyacağız.

Bu vesileyle İstiklal mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadele arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220