ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU: REHAVETE KAPILMAYACAĞIZ, SANDIKLARA GİDİP OY KULLANACAĞIZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 28 Mayıs’ta kimsenin rehavete kapılmayacağına, sandıklara gidip oy kullanacağına canı gönülden inandığını belirterek, “Cumhurbaşkanımıza verilen destek daha da çok artacak. Trabzon; bağımsız, bölünmez ve müreffeh Türkiye için; Türkiye Yüzyılı için bir kez daha gür bir sesle liderimiz Recep Tayyip Erdoğan diyecek. Ülkemizi terör örgütlerinin oyuncağı haline getirmeye çalışanların yüzüne sandık sonuçlarını çarpacağız” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanuni Bulvarı’nda basın açıklaması yaptı. Vatan sevgisi, vatandaşlık bilinci son derece yüksek olan Trabzon’un, bir kez daha Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nın yanında olduğunu gösterdiğini, sandıkta açık ara farkla “bağımsız, bölünmez ve müreffeh Türkiye” dediğini ifade eden Karaismailoğlu, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de çoğunluğu Cumhur İttifakı’na vererek bize ve ittifakımıza güvendiğini, inandığını, geleceğini burada gördüğünü teyit etti. Sırada 28 Mayıs’ta yazacağımız destan var. Trabzon rehavete kapılmayacak, geleceğimizin teminatı için oyunu verecek. Sandığını bekleyecek” diye konuştu.

AK Parti hükümetlerinin vakit kaybetmeyi sevmediğine, milletine, ülkesine hizmet için bir dakikayı bile boşa harcamadığının altını çizen Karaismailoğlu, seçim sonrasında hiç hız kaybetmeden Trabzon’un geleceğinin, projelerinin, işlerinin peşine düştüklerini söyledi.
Bakan Karaismailoğlu, “Mademki Trabzonlular 14 Mayıs’ta ‘yola devam’ dedi; biz de elbette durmayacağız. 3 gün önce Güney Çevre Yolumuzdaki çalışmaları inceledik, ardından 3 Mayıs’ta açtığımız Yeni Zigana Tüneli’ne geçtik. Dün, Trabzon Şehir Hastanemizin yapım çalışmalarını yerinde görmek için ziyarette bulunduk” değerlendirmesinde bulundu.

Bir ay önce Çatak Kavşağı ile Yenicuma-2 Kavşağı arasındaki yeni bir kesimini daha hizmete aldıkları Kanuni Bulvarı’ndaki çalışmaları yerinde incelediklerini aktaran Karaismailoğlu, Trabzon’da devam eden en önemli karayolu projelerinden birinin Kanuni Bulvarı Yolu’ndaki çalışmalar olduğunu vurguladı.
Karaismailoğlu, Kanuni Bulvarı’nın Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki Yıldızlı Kavşağı’ndan başlayıp Akyazı, Beşirli, Karşıyaka, Aydınlıkevler, Erdoğdu, Bahçecik, Yenicuma, Esentepe, Boztepe, Çukurçayır’ı birleştirecek, Trabzon şehir içi trafiğinde yaşanan yoğunluğun çözümünü doğrudan ilgilendiren bir proje olduğunu kaydetti. 

KANUNİ BULVARI’NI BÖLÜNMÜŞ YOL STANDARDINDA İNŞA EDİYORUZ

Projenin özellikleri hakkında bilgi veren Karaismailoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:
“24 kilometresi ana yol, 4,5 kilometresi de Stadyum Bağlantı Yolları olmak üzere toplam 28 kilometre uzunluğundaki Kanuni Bulvarı Yolu’nu bölünmüş yol standardında inşa ediyoruz.
İş kapsamında ayrıca 18 km’lik kavşak kollarıyla 17 kilometrelik imar bağlantı yolları da bulunuyor. 24 Nisan’da da az öncede belirttiğim üzere Çatak Kavşağı ile Yenicuma-2 Kavşağı arasını hizmete açtık. Bu kesimde; 223 metrelik Çatak Aç-Kapa Tüneli ve toplam uzunlukları bin 44 metre olan Bahçecik 1-2-3 Köprüleri, 535 metrelik Bahçecik Tüneli, 385 metrelik Cephanelik Kavşak Köprüsü de yer alıyordu. Böylece; 28 kilometrelik Kanuni Bulvarı Projesi’nin toplam 18 kilometresini, 17 kilometrelik imar bağlantı yollarının 9,5 kilometresini, 18 kilometrelik kavşak kollarının 11 kilometresini, 55 köprüden 37’sini, 1 viyadüğü ve 9 tünelden 4’ünü tamamladık. Kanuni Bulvarı’nın Yenicuma-2 Kavşağı – Çukurçayır Kavşağı arasında kalan 4 kilometrelik kesiminde ve 1 kilometrelik Değirmendere bağlantısında yapım çalışmalarımız sürüyor. Bu kesimdeki imalatlardan; Yenicuma-2 Kavşağı’nın A Köprüsünde 4 aks yapımı devam ederken, B Köprüsü üstyapı seviyesinde tamamlandı. Boztepe Tüneli’nde üstyapı imalatları sürüyor. Boztepe İmar Yolu Köprüsü ve Boztepe Kavşak Köprüsü üstyapı seviyesinde tamamlandı. Mısırlı Aç-Kapa Tüneli’nde fore kazık imalatları tamamlandı, toprak işleri sürüyor. Mısırlı Köprüsü’nde toprak işleri, Çukurçayır-1 Tüneli’nde nihai beton imalatları, Çukurçayır Kavşağı’nda menfez imalatları ve Değirmendere Bağlantı Yolu’nda toprak işleri ve altgeçit köprüsü imalatları devam ediyor.”

ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE RAHATLAYACAK

Çatak Kavşağı ile Yenicuma-2 Kavşağı arasında kalan kesimi hizmete sunarak şehir merkezinin yani Meydan’ın diğer mahalle, devlet ve il yollarına yüksek standartlı, güvenli, konforlu ve kesintisiz erişimini sağladıklarını anlatan Karaismailoğlu, toplam 18 kilometresi tamamlanan proje sayesinde Karadeniz Sahil Yolu’nun Yıldızlı ve Beşirli Mahalleleri arasında kalan kısmında mevcut sinyalize kavşakları kaldırarak kesintisiz trafik akışını tesis ettiklerini söyledi. 
Nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu Erdoğdu, Soğuksu, Aydınlıkevler, Uğurlu, Karşıyaka, Beşirli, Yıldızlı ve Akyazı bölgelerinde oluşan trafiğin mevcut Yavuz Sultan Selim Bulvarı ve paralelinde sahilden geçen Devlet Yolu ve Trabzon Sahil Geçişi Yolu’na güvenli bağlantısını mümkün kıldıklarını anlatan Bakan Karaismailoğlu, “Değirmendere bağlantısının da tamamlanmasıyla birlikte Trabzon sahil geçişine güçlü bir alternatif oluşacak. Proje tamamlandığında, Trabzon Şehir Geçişi ile Karadeniz Sahil Yolu trafiği birbirinden ayrılacak ve transit trafiğin hızlı bir şekilde akışı sağlanacak. Ayrıca, şehir içi erişim yolu olarak da kullanılacak Kanuni Bulvarı Projesi, yoğun yerleşim alanları ve şehir içi trafiğini de önemli ölçüde rahatlatacak” dedi.
 
BUGÜNE KADAR VERDİĞİMİZ HER SÖZÜN ARKASINDA DURDUK

Türkiye’yi güçlü yarınlar, aydınlık bir gelecek beklediğini kaydeden Karaismailoğlu, şunları kaydetti:
“Emri önce Hakk’tan, sonra da halktan alan AK Parti olarak, halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğuna inanan kadrolar olarak, Karadeniz’in lokomotif şehri Trabzon’u Karadeniz’in parlayan yıldızı yapacağız. Eserlerimizi, hizmetlerimizi bir bir tamamlayacak; milletimize sunacağız. Yatırımlarımızla; Trabzon’un sanayi, ticaret ve turizm faaliyetlerini arttıracağız. Trabzon’u çok daha ilerilere taşıyacağız. Trabzon’u hep birlikte refah merkezine çevireceğiz. Trabzon’u bir marka kent, cazibe merkezi yapacağız. 14 Mayıs’ta açık ara farkla, Cumhurbaşkanımızın yanında olan Trabzonlular, ‘durmak yok, yola doğru adamla devam ediyoruz’ dedi. Trabzonlular; İstikrara, gelişmeye, kalkınmaya devam dedi. 21 yıldır milletimizle bir olduk. Vatanımızı en iyi hizmetlerle donatmak için canla başla çalışıyoruz. Milletimiz bize inanıyor. Trabzonlular bize güveniyor. Biz bugüne kadar verdiğimiz her sözün arkasında durduk. Milletimiz de bunu gördü. 14 Mayıs’ta milletimiz biz kez daha, dualarımız, rüyalarımız, umutlarımız Recep Tayyip Erdoğan’la dedi. Ama görüyoruz ki, millete giden hizmetlerden rahatsız olan, ülkemize çağ atlatan, istihdamı, ticareti, turizmi canlandıran her projemize saldıranlar, yüreğinde koltuk sevdasından başka bir şey taşımayanlar karşımızda.”

28 MAYIS’TA KİMSE REHAVETE KAPILMAYACAK

14 Mayıs’ta aziz milletin ve Trabzonluların bu oyunu bozduğunu dile getiren Karaismailoğlu, ikinci turda seslerinin daha da gür çıkacağını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilen desteğin daha da çok artacağını belirtti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanımız liderliğindeki Ak Parti’nin hizmet ve eser siyaseti anlayışıyla hiç kimse ama hiç kimse yarışamaz. Bugün 2002 Türkiye’si ile kıyaslanmayacak bir konuma geldik çok şükür. Yılların ihmaline son verirken diğer yandan ülkemizi geleceğe taşıyan, çağ atlatan nice projelere imza attık. Yüzyılda yapılabilecek işleri 21 yıla sığdırdık. Şimdi diyoruz ki bu yüzyıl Türkiye Yüzyılı olacak. Bizim tek rakibimiz rehavettir. Canı gönülden inanıyorum ki 28 Mayıs’ta kimse rehavete kapılmayacak. Sandıklara gidip oyunu kullanacak. Cumhurbaşkanımıza verilen destek daha da çok artacak. Trabzon; bağımsız, bölünmez ve müreffeh Türkiye için; Türkiye Yüzyılı için bir kez daha gür bir sesle liderimiz Recep Tayyip Erdoğan diyecek. Biz de onun liderliğinde kentimize; vefa borcumuzu, gönül borcumuzu hizmet borcumuzu ödemek için çalışacağız. Kazandıklarımızı koruyacak ve inşallah daha da yükselteceğiz” şeklinde konuştu.

YATIRIMLARIMIZI ASLA KESMEYECEĞİZ

Türkiye’yi terör örgütlerinin oyuncağı haline getirmeye çalışanların yüzüne sandık sonuçlarını çarpacaklarını dile getiren Karaismailoğlu, “Biz biriz, bizi bölemezsiniz, terör örgütlerini içimize sokamazsınız, bizi Batı’ya oyuncak edemezsiniz, diyeceğiz. Çünkü biz Trabzon’uz, çünkü biz Türkiye’yiz diyeceğiz. Enerjimiz, heyecanımız ve inancımız tam. Cumhurbaşkanımız liderliğinde halkımızdan aldığımız destek ve irade ile Türkiye’yi geleceğe taşıyacak projelere imza atmaya devam edeceğiz. Trabzon’u tüm dünyaya örnek olacak bir marka şehre dönüştüreceğiz. Trabzon’un iktisadi kalkınması ve sosyal gelişmesine yardımcı olmak; doğal, kültürel ve sanatsal varlıklarının tanıtılması ve korunmasını sağlamak; bu değerlerimizi tam anlamıyla turizme kazandırmak için yatırımlarımızı asla kesmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber